Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16219 miejsce

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii? Poznaj Londyn

To już ostatnia część mojego cyklu. Oczywiście to, co najlepsze zostawiłem na koniec. W tej części przedstawiam miejsca, które warto zobaczyć i atrakcje, z których warto skorzystać podczas pobytu w stolicy Wielkiej Brytanii.

Londyn / Fot. Jza84, creative Commons, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:442px_-_London_Lead_Image.jpg&filetimestamp=20090508220842Britain and London Visitor Center - taką nazwę nosi główne biuro turystyczne w Londynie. Można tu uzyskać informacje na temat lokalnych atrakcji turystycznych i ofert specjalnych, otrzymać ulotki, a także zarezerwować bilety na rozmaite imprezy kulturalne. Oczywiście wszystkie biura informacji turystycznej łatwo rozpoznać po charakterystycznym logo w literką "i". Z myślą o osobach pragnących zwiedzić liczne atrakcje Londynu wprowadzono specjalne karty turystyczne - London Pass. Karta ta uprawnia do wstępu do ponad 50 największych atrakcji Londynu (z wyjątkiem Galerii Figur Woskowych i London Eye), w wielu przypadkach poza kolejką. Kartę nabyć można w kilku wariantach. Jednodniowy London Pass kosztuje 34 funty, zaś sześciodniowy to wydatek rzędu 75 funtów. Oferta ta szczególnie opłacalna jest dla osób, które planują dość intensywne zwiedzanie. Jeśli mielibyśmy zsumować ceny wszystkich biletów wstępu, otrzymamy kolosalną kwotę około 420 funtów! Istnieje także możliwość wykupienia karty z opcją dodatkową w postaci biletu na środki transportu miejskiego. London Pass kupić można przez Internet lub w punktach sieci European City Cards.

Rejsy po Tamizie
Bardzo przyjemną formą zwiedzania Londynu są rejsy wycieczkowe po Tamizie, które często połączone są z tańcami i kolacją. Osobom, które pragną zwiedzić atrakcje położone wzdłuż rzeki opłaci się wykupienie biletu typu hop-on, hop-off uprawniającego do wielokrotnego schodzenia na ląd i kontynuowania podróży innym statkiem. Podróżni posiadający kartę przejazdową mogą liczyć na zniżki. Do znanych firm organizujących rejsy po Tamizie należą: Catamaran Cruisers, City Cruisers, Thames Clippers, Crown River Cruises, Thamas River Services. Rejs kosztuje około 10 funtów.

Tower of London / Fot. Ralf Roletschek, GNU, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:London_Underground_roundel_Tower_Hill_tube_station_3_Tower_of_London.jpg&filetimeTwierdza Tower
The Tower of London to rozległa twierdza położona we wschodniej części londyńskiego City. Jedna z budowli wchodzących w jej skład, słynna The White Tower (Biała Wieża), wzniesiona została już w XI wieku dla Wilhelma Zdobywcy. Funkcja twierdzy zmieniała się wielokrotnie w ciągu dziejów: służyła ona jako forteca, pałac, więzienie, zbrojownia, miejsce straceń, a nawet zoo. Po dziś dzień wejścia do wieży strzegą strażnicy wieży (The Yeoman Warders), pełniący także rolę królewskiej straży przybocznej. Noszą oni stroje z epoki Tudorów, a powszechnie nazywani są "zjadaczami wołowiny". Określenie to pochodzi z czasów, kiedy żołnierze otrzymywali część zapłaty w racjach mięsa. W wieży podziwiać można klejnoty koronne i liczne zbroje, a także trzy największe na świecie brylanty. Symbolem wieży są kruki: legenda głosi, że gdy wszystkie odlecą, królestwo upadnie; aby zapobiec ziszczeniu się przepowiedni, niektórym krukom przystrzyżono skrzydła, a jeden z żołnierzy straży zajmuje się wyłącznie opieką nad ptakami.

Piccadilly Circus
Piccadilly Circus to jeden z najruchliwszych i najbardziej znanych placów w Londynie. Znajduje się na skrzyżowaniu głównych ulic dzielnicy West End. Swoją popularność zawdzięcza pierwszej świetlnej reklamie w stolicy Wielkiej Brytanii, umieszczonej na jednym z budynków. Na środku placu znajduje się fontanna z figurką Erosa - jedno z ulubionych miejsc spotkań młodych Londyńczyków.

Trafalgar Square / Fot. Diliff, Creative Commons, http://en.wikipedia.org/wiki/File:Trafalgar_Square,_London_2_-_Jun_2009.jpgTrafalgar Square
Trafalgar Square to centralny plac Londynu. Znajduje się w miejscu dawnych stacji królewskich. Spośród licznych pomników zdobiących plac najsłynniejsza jest usytuowana w centralnym punkcie Kolumna Nelsona. Właśnie w tym miejscu stoi co roku bożonarodzeniowa choinka; tutaj także odbywa się zabawa sylwestrowa oraz wiele innych imprez otwartych.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Rejs kosztuje około 10 funtów??? No tego bym akurat nie powiedział. Bilet na metro ze 3 lata temu kosztował 4,10 funta, więc rejs pewnie więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cały cykl był piękny, a dla mnie wartościowy bo przypomniałem sobie stare wyjazdy i wirtualni odwiedziłem miejsca w których byłem. Nie byłem na wystawie figur woskowych i na oku Londynu, inne miejsca nie są mi obce. Dzięki za ciekawy cykl.
5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Końcówka najbardziej istotna, bo w wolnych chwilach należy własnymi oczami zobaczyć na żywo miejsca, które dla większości społeczeństwa są nieosiągalne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.