Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1128 miejsce

Co wiąże się z obroną pracy dyplomowej?

Dla wielu ludzi, cały okres trwania studiów jest jedynie pestką w porównaniu z koniecznością napisania pracy magisterskiej lub licencjackiej.

Pomimo, iż nie każdy jest przecież mistrzem słowa pisanego, to prawdą jest, iż każdy jest w stanie napisać pracę tego rodzaju oraz otrzymać za nią dobrą ocenę. Wielu ludzi zamiast poświęcić odrobinę swojego czasu oraz energii, woli zlecić napisanie swojej pracy komuś innemu. W rzeczywistości jednak jest to zwyczajna strata pieniędzy, ponieważ napisanie pracy tego rodzaju nie jest tak trudne jak by się to mogło wydawać.

Jak zacząć?Zapewne większość z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, iż najtrudniej jest zacząć. W jaki jednak sposób w końcu zmobilizować się do działania? Na pewno należy pamiętać aby nie robić tego na ostatnią chwilę. Skutkować to będzie ogromnym stresem co w efekcie jeszcze bardziej spowolni naszą pracę. Wybranie tematu pracy może być nieco kłopotliwe, ale tutaj warto zdać się przede wszystkim na naszą intuicję. Dobrze jest pisać na temat który budzi nasze zainteresowanie. Kiedy dokonamy wyboru, warto napisać temat swojej pracy dużymi literami na kartce i umieścić ją w miejscu w którym często przebywamy. Dzięki temu w ciągu dnia, ilekroć spojrzymy na kartkę, do głowy wpaść nam mogą kolejne pomysły co też warto zamieścić w pracy. Wszelkie pomysły powinniśmy zapisywać w specjalnym notatniku. Notatnik ten, możemy także wykorzystać do utworzenia planu naszej pracy. Warto zamieścić w nim najlepsze z naszych pomysłów, jakie przyszły nam do głowy.

O czym trzeba pamiętać?Niestety często zdarza się, iż studenci piszący prace magisterskie oraz licencjackie poruszają zbyt wiele tematów na raz, przez co najważniejszy i najbardziej znaczący temat zostaje pominięty. Plan powinien przede wszystkim krążyć wokół tematu głównego i jedynie nieznacznie się do niego oddalać. Dzięki temu unikniemy napisania pracy nie na temat. Każdy rozdział pracy, powinien posiadać za równo wstęp, rozwinięcie jak i swoistego rodzaju zakończenie, zawierające podsumowanie tematyki zawartej w tej części pracy. W rozwinięciu należy przeprowadzić analizę naszej tezy, w zależności od dziedziny naszej nauki, można oprzeć ją zarówno na badaniach jak i na wszelkiego rodzaju testach i innych. Bardzo często studenci zapominają również o prawidłowo wykonanej bibliografii. O ile większość pamięta o zamieszczeniu bibliografii źródeł pisanych o tyle wciąż wielu zapomina o utworzeniu również bibliografii wszelkich zdjęć i fotografii. Warto także pamiętać, że każdy promotor ma obowiązek sprawdzenia pracy przed jej ostatecznym oddaniem lub też sprawdzenia wykonach przepisów oraz bibliografii. Jako, że w tej części pracy najczęściej pojawiają się błędy, dobrze jest je sprawdzić wcześniej, aby uniknąć późniejszych kłopotów.

Obrona pracySamo napisanie pracy nie zapewni nam otrzymania tytułu licencjata czy też magistra. Przed nami jeszcze obrona pracy, czyli jednym słowem swoistego rodzaju egzamin ustny. Pytania w przeważającej części dotyczyć będą treści naszej pracy. Egzaminatorzy jednak, mogą zadać nam kilka dodatkowych pytań z zakresu całego nauczania. Nie jest to jednak regułą. Dla większości studentów jest to bardzo stresujący moment. Tak naprawdę jednak, nie warto jest nadmiernie się denerwować. Na pewno konieczne będzie dokładne przewertowanie pracy oraz zapoznanie się z wszelkimi informacjami jakie w niej zawarto.

źródło: http://krino.pl - serwis z ogłoszeniami edukacyjnymi

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.