Facebook Google+ Twitter

Co z obietnicami premier Beaty Szydło?

Podczas przedwyborczej debaty telewizyjnej Ewy Kopacz/Beaty Szydło, ta ostania przebiła Kopacz obietnicą: To jest moja umowa z obywatelami, to są gotowe projekty ustaw, które w ciągu 100 dni rządów PiS, zrealizujemy.

Beata Szydło w Szczecinie / Fot. Andrzej SadowskiBeata Szydło powiedziała to, pokazując teczkę z dokumentami. Wyborcy zrozumieli, że to była teczka z gotowymi projektami ustaw: cofnięcia reformy emerytalnej, podwyższania kwoty dochodu wolnej od podatku i 500 zł na dziecko, nie wspominając o projektach innych obietnic wyborczych PiS. Dlatego też w wyborach parlamentarnych PiS wygrała, co pozwoliło jej na uzyskanie większości parlamentarnej i utworzenie samodzielnego rządu.

Dzisiaj minęło 33 dni od zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło, i ani jedna z „gotowych” najbardziej pożądanych projektów uchwał nie została zrealizowana. A bądź co bądź, minęła 1/3 z obiecanego czasu realizacji uchwał „w ciągu 100 dni rządu” (a powinna być już zrealizowana co najmniej jedna). Zachodzi pytanie, czy teczka z dokumentami: „gotowymi projektami ustaw”, była pusta, czy też na wprowadzenie obietnic wyborczych, zabrakło źródeł finansowania.

Jak oceniali ekonomiści: najważniejsze obietnice wyborcze, mogą kosztować budżet państwa nawet 50 mld zł, przy dodatkowych wpływach, czyli dodatkowych podatkach od firm i banków - w wysokości 7,5 mld zł. Ciekawe, czy obietnice PiS okażą się kolejną „przynętą na wyborców”, czy rząd premier Beaty Szydło, zrealizuje swoje obietnice przedwyborcze. A czasu na realizacje projektów „gotowych” ustaw, do upływu „100 dni rządu”, jest coraz mniej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Dziś minęło 50 dni od expose premier Beaty Szydło, i już wiadomo że premier nie dotrzyma swojej umowy z obywatelami: "To jest moja umowa z obywatelami, to są gotowe projekty ustaw, które w ciągu 100 dni rządów PiS, zrealizujemy". Może tak być, że w ciągu 100 dni rządzenia, premier Beata Szydło nie zrealizuje żadnej obietnicy przedwyborczej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mamy już zaufania, do naszych rządów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam lekture listu otwartego do PrezydentaA.D., Premier B.S.i Marszalka Sejmu M.K.
" Psychologowie przeciw podzialom".

Komentarz został ukrytyrozwiń

p. Elzbieto bardziej mnie martwi czy zdązy na czas tegoroczna i początkowonoroczna zima niż to że p. Premier nie zdąży! Już to pisalem ale Pani nie czyta wszystkich moich licznych postów więc powtorże - jedna decyzją zalatwiła zakup polskiego węgla, skredytowanie spredazy jego części na Ukrainę i ewentualnie danie już w styczniu każdej zainteresowanej rodzinie nawet po 2 tony węgla na każde dziecko. Oczywiście musi się spieszyć zanim drogi zawieją opady śniegu. Trzeba każdy "ruch" p. premier i prezydenta obserwować ąacznie. Przewidywalem te decyzje w: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obserwuję p. Beatę Szydło. na co dzień pracuje i przemawia spokojnie, robi to gdy przemawia do telewidzow czy facebookowiczów a ostro gdy mowi do rozbrykanych posłów. Ona mnie krzepi bo reaguje normalnie, niehisterycznie, bo potrafi jedną decyzją"uspokoić" i nieistanne naprawiać także górnictwo itd itp. Tego daru nie miała jej poprzedniczka. Premier zna swoje miejsce w druzynie ktora gra w meczu "poprawianie Polski" . Widzę że dziala zgodnie z planem i z sensem. Ta druzyna była przygotowywana do wygranej dla Polski 8 lat. Oby obecna opozycja już bez partii wypychanych poza parlament rownie cierpliwie budowała swoją druzynę. Na razie nie ma drugiego skladu reprezentacju tylko grupa skandująych kibicow na ulicy przeciwko pierwszej drużynie na boisku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale czy zdąży z trzema najważniejszymi obietnicami uchwał, w ciągu 100 dni (prawie do końca lutego)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odpowiedz pierwsza na pytanie j. w w felietonie za godzinę w comiesięcznym czacie p. B. Szydło w facebooku

Dzisiaj o 18 na swojej stronie w facebooku tzw. chat na zywo pytania do Premier Beaty Szydło na temat realizowanej polityki na rzacz dzieci i rodzin. Ma to być nie tylko 500 zl na dziecko ale i inwesycja w dzieci https://www.facebook.com/BeataSzydlo/?fref=ts

Czytaj wiecej: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już na 3 dni po zaprzysiężeniu były takie pretensje do rządu, ktory po prostu musial doprecyzować najpierw budzęt nastepnie zgodnie z procedurami dac pod głosowanie w Sejmie. A co spytam Autora tych politycznych trzech groszy nie podnioslby się krzyk o niekonstytucyjne dzialania rządu gdyby było inaczej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.