Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1707 miejsce

Co z seksem u Polaków? Niepokojące fakty

Tylko 42% Polaków uważa swoje życie seksualne za satysfakcjonujące – tak wynika z raportu „Seksualność Polaków 2017”. Co więcej, już co czwarty od roku żyje bez seksu. Pytanie nasuwa się samo: czy seks stanie się deficytem?

Seks powoli zaczyna schodzić na dalszy plan. Statystyki pokazują, że dla wielu osób, szczególnie kobiet, zbliżenie nie jest przyjemnością, a raczej obowiązkiem lub też czynnością, którą „trzeba znosić”. Dlaczego tak się dzieje?

Nie tylko kobiety

Raport „Seksualność Polaków 2017” pokazał, że z roku na rok coraz mniej Polaków uprawia seks. W zeszłym roku robiło to 76% osób w wieku 18-49 lat – o 3 punkty procentowe mniej, niż w 2011 r. i aż o 10 punktów mniej, niż w 1997 r. Co istotne, wśród grupy niechętnej współżyciu coraz częściej pojawiają się mężczyźni. Zniechęca ich głównie wspomniany wcześniej intensywny, wyczerpujący tryb życia. Z kolei kobiety najczęściej buntują się, ponieważ nie odczuwają przyjemności z seksu i nie przeżywają orgazmu. Dlatego też coraz częściej się masturbują.

Co z tym orgazmem?

Według badania na temat satysfakcji Polaków z życia seksualnego, przeprowadzonego na zlecenie marki Durex, aż 39% pań udaje orgazm podczas stosunku. Zwykle nie chcą one sprawiać partnerowi przykrości, innym razem chcą w ten sposób szybciej zakończyć zbliżenie. Co ciekawe, mężczyznom również zdarza się udawać – już 13% z nich to robi.


Winna kulturowość?

O seksie trzeba rozmawiać, ale wydaje się, że tego Polacy wciąż nie potrafią. Zarówno w rodzinie, jak i w szkole. To od dziada pradziada temat wstydliwy, zakazany, lekceważony. W naszym kraju wciąż na próżno szukać w szkołach zajęć z wychowania seksualnego. Widać i słychać, że seks nie jest czymś, o czym dyskutuje się naturalnie, chociaż trzeba przyznać, że powoli zaczyna się to zmieniać. W podejściu do tej tematyki coraz bardziej widoczne są różnice między pokoleniami – młodsi traktują ten obszar bardziej liberalnie, co w dużej mierze jest związane z informacjami, jakimi codziennie są otaczani. Dostęp do internetu dał nowe możliwości i odkrył te sfery, o których starsi wstydzili się nawet pomyśleć. Widać zmiany obyczajowości młodych Polaków, jednak czy to wystarczy do tego, aby seks był traktowany jako przyjemność, a nie obowiązek?

Życie pod presją

Kolejnym elementem, oddalającym od udanego pożycia seksualnego jest styl życia, jaki obecnie prowadzimy. To ciągła gonitwa – za sukcesami, awansem, za trendami, za innymi. Wiąże się to ze stałym byciem pod presją (np. czasu, wyników, obowiązków) i dużym stresem, a te dwa czynniki wybitnie nie sprzyjają intymnym chwilom w sypialni. Powodują, że po powrocie do domu jedyną rzeczą, na którą ma się ochotę, jest sen. Kariera niestety pochłania, coraz częściej całkowicie.

Czy czeka nas celibat?

Tak źle raczej nie będzie – trudno odejść od czegoś, co dała nam natura i co jest naszym naturalnym instynktem. Co więc zrobić, aby seks dawał prawdziwą radość i nie był tylko przykrym obowiązkiem? Potrzeba do tego wiele pracy, zarówno ze strony mężczyzny, jak i kobiety. Pracy, ale też współpracy, rozmowy, szczerości, oparcia i zaufania.

Więcej informacji na temat seksualnych problemów Polaków znajduje się na stronie penirium.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.