Facebook Google+ Twitter

Co z tą akcyzą?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-05 08:34

Zdaniem "Dziennika" premier Donald Tusk zdecydował się na obniżenie akcyzy na paliwa. Gazeta sugeruje, że w najbliższym czasie szef rządu chce spotkać się z szefami PKN Orlen i Lotosu.

Premier dąży do tego, by uzyskać od nich zapewnienie, że po obniżce akcyzy, koncerny nie podwyższą swojej marży."Dziennik", powołując się na jednego z polityków PO, twierdzi, że spotkanie ma zagwarantować, że obniżka podatku przełoży się na faktyczny spadek cen paliw.

Opozycja zarzuca rządowi bierność w obliczu gwałtownie rosnących cen paliw i dlatego Donald Tusk postanowił zlikwidować ten problem. W zeszłym tygodniu Jarosław Kaczyński zagroził, że jeśli Jacek Rostowski nie obniży akcyzy, jego partia złoży w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec ministra - wczoraj o północy minął termin postawionego przez PiS ultimatum.

W ciągu ostatnich trzech lat ropa zdrożała ponad trzykrotnie. W środę kosztowała 124 dolary za baryłkę. Pesymistycznie nastawieni eksperci przewidują, że za rok cena wzrośnie do 200 dolarów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.