Facebook Google+ Twitter

Co z tą SKM? Problemy i chaos w trójmiejskiej kolei miejskiej

Szybka Kolej Miejska zdaje się szybka jedynie z nazwy. Wybierany przez większość mieszkańców Trójmiasta i przyjezdnych transport stał się codzienną udręką. Podróżni są zdezorientowani i rozgoryczeni.

Ostatnio SKM traci sympatię klientów / Fot. Starscream, CC 3.0, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:EN57-1089ra_of_Trójmiejska_SKM.jpgRemonty, modernizacje, awarie, opóźnienia, chaos, dezinformacja i związane z tym utrudnienia w kursowaniu trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej to od pewnego czasu ważne tematy wśród mieszkańców Trójmiasta i nie tylko. Sytuacja w PKP SKM dotyka w takim samym stałych mieszkańców, jak i przyjezdnych. Brak informacji sprawia, że nawet nie można mieć nadziei na szybkie rozwiązanie tej problematycznej sytuacji. Mija się to z misją SKM, którą jest podobno swoboda przemieszczania się, szybkość, pewność i bezpieczeństwo z podróży, a także zadowolenie i satysfakcja klientów.

Co o tej sytuacji sądzą sami zainteresowani? Dla większości najgorsza jest dezorientacja. Większość pociągów z Gdańska Głównego dojeżdża do Sopotu lub Gdyni Redłowa, gdzie kończy bieg. Niedoinformowani podróżni są zmuszeni czekać na peronie nawet 45 minut na kolejną kolejkę w stronę Gdyni, która dowiezie ich do miejsca przeznaczenia.

Czytaj też: SKM, czyli Szybka (?) Kolej Miejska

Poinformowano o komunikacji zastępczej. W trolejbusach i autobusach na trasie przejazdu odpowiadającej odcinkowi o zmniejszonej częstotliwości kursowania SKM-ek honorowane są zwykłe i okresowe bilety SKM. To mogłoby być pewne ułatwienie. Jednak czas przejazdu trolejbusu jest znacznie dłuższy niż ten zwykle spędzony na podróży SKM-ką. To ma znaczenie. Zwłaszcza dla pracujących lub uczących się osób, śpieszących się do pracy albo zajęcia. Aż strach pomyśleć, że maj to przede wszystkim matury. Ciekawe, ile osób spóźniło się na egzaminy z powodu problemów w kursowaniu SKM.

Dla innych największym problemem jest tłok. SKM-ki kursujące tak rzadko to tłumy podróżnych czekających na peronach. Ludzie mają problem z dostaniem się do pociągu. O wolnym miejscu można tylko pomarzyć. Zdarza się, że ludzie mdleją. Ostatnio odnotowano sytuację, w której podróżniczka dostała krwotoku podczas przejazdu zatłoczonym składem. Co więcej na trójmiejskich ulicach zaobserwowano już wzrost liczby samochodów i korki (ludzie przymusowo przesiadają się do aut).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.