Facebook Google+ Twitter

Co z tym gender?

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-03-08 17:57

"Gender mieści się w kategoriach chrześcijaństwa. Bo to właśnie chrześcijaństwo mówi o człowieku, którego Bóg stworzył jako mężczyznę i kobietę, nie rozróżniając, które z nich jest lepsze, a które gorsze."

Myśląc o gender, zastanawiam się, o co chodziło Bogu w akcie stworzenia. Otóż nie chodziło mu o stworzenie człowieka, ale kobiety i mężczyzny na swój obraz i podobieństwo. Tekst biblijny do dzisiaj jest wstrząsający. To wiele mówi o Bogu.
 / Fot. Adriaen van der Werff [Public domain], via Wikimedia Commons
Filozof Robert Spaemann wydał książkę "Osoby". Właśnie w liczbie mnogiej, bo nie ma jednej osoby na świecie. Istniejemy tylko w relacjach, i to właśnie mówi nam gender: istniejemy w odniesieniu do drugiego człowieka. Nie jesteśmy monadami, samotnymi wyspami, ale istniejemy w relacjach. I w tych relacjach jest Bóg. W relacjach dusz i ciał. To nas otwiera nie tylko na nowy feminizm, ale jest także nowością w antropologii. Człowiek to biologia, kultura i transcendencja, nie można widzieć tylko jednej strony.

Wszystkim wyszłoby na dobre, gdybyśmy uczyli się wzajemnie od siebie - mężczyźni od kobiet, a kobiety od mężczyzn - stosunku do pracy, społeczeństwa, rodziny. I wymieniali się rolami - mówi ksiądz profesor Alfred Wierzbicki na łamach Gazety Wyborczej.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

"Filozofia gender" jako taka w ogóle nie istnieje. To tylko pomysł kościoła na odwrócenie uwagi od afer pedofilskich.
Pamiętam, że ktoś się strasznie oburzył na pomysł ubierania chłopców w przedszkolach w sukienki i opisał to jako wręcz popularyzację zboczenia, a przecież jeszcze niedawno małe dzieci ubierało się w spódniczki niezależnie od płci. Jest taka fotografia małego Karola Wojtyły. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To zdefiniujcie wreszcie i później dyskutujcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku, i o to waśnie chodzi, wpierw zdefiniujmy terminy a potem dyskutujmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niektórzy po tej jego wypowiedzi uznali, że " przeszedł na ciemną stronę mocy i opowiada się niemal w całości po stronie ideologii gender".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko, że odniósł się w ten sposób do definicji naukowej, a nie wszelkiego rodzaju dziwnych akcji promowanych przez "postępowych".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba jeden z nielicznych, który odważył się mieć inne zdanie nt temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mądre słowa księdza .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.