Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24472 miejsce

Co z tymi F-16?

Dymiący samolot awaryjnie lądował wczoraj na warszawskim Okęciu. Wczesne ustalenia wskazują na przegrzanie izolacji, które doprowadziło do zwarcia instalacji elektrycznej.

Domena publiczna / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/15/F16A_FAP_linksup_KC-10.jpgMyśliwiec wylądował na warszawskim lotnisku, po tym jak pilot zauważył dym wydostający się do kabiny. - W trakcie wykonywania zadania w północno-wschodniej Polsce pilot w drugiej kabinie stwierdził, że przez moment wydobywał się dym. Załoga przerwała zadanie. Samolot lądował na Okęciu z zabezpieczeniem jak do lądowania awaryjnego - powiedział Newsweekowi, rzecznik Sił Powietrznych ppłk Wiesław Grzegorzewski.

To już kolejne awaryjne lądowanie polskiego F-16. W marcu na warszawskim Okęciu zmuszony do zejścia do lądowania był pilot, który stwierdził nierówną pracę silnika. We wrześniu 2007 awaryjnie lądował dwumiejscowy F-16 z powodu dymu w kabinie. Ogólna liczba usterek polskich F-16 w ubiegłym roku jest szacowana na ok 1000. To tylko niewiele znaczące awarie, ale strach pomyśleć o niesprawności wielozadaniowych samolotów bojowych w obliczu realnego zagrożenia.

Wyposażenie polskiej armii wywołuje uśmiech i budzi strach. Uśmiech spowodowany złośliwym "a nie mówiłem, że te samoloty to bubel?" albo "polska armia skupuje przecież maszyny z muzeum". Strach, bo w sytuacji niebezpieczeństwa ze strony najeźdźcy, nie będziemy w stanie prowadzić równej walki.

Więcej o kłopotach w polskiej armii przeczytasz w tym artykule.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mówiłem wam, amerykanie dają nam stare graty. mig 29 i su 27 som super i nowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.