Facebook Google+ Twitter

Co z zaniedbanymi słupami w centrum Kutna?

W serwisie Wiadomości24.pl kilkanaście dni temu opublikowałem fotoreportaż o kutnowskich słupach ogłoszeniowych. Pisałem, że są brudne, wiszą na nich sterty papierów, a plakat zaklejany jest kolejnym plakatem. Jak jest naprawdę?

Oto okolice słupa ogłoszeniowego w centrum miasta tuż przed tworzeniem reportażu. / Fot. Piotr PanfilNa ogół mieszkańcy Kutna nie zwracają uwagi na stan miejskich słupów, nawet na te najbardziej zaniedbane w centrum miasta. A wydaje się, że to właśnie tutaj powinien panować największy porządek. W rzeczywistości tak nie jest i kiedy przyjrzymy się bliżej sprawie, odkryjemy, że słupy nie są wizytówką Kutna.

Jak jest naprawdę?

Zamieszczony wcześniej fotoreportaż powinien odpowiedzieć na zadane pytanie. Tylko, jak znaleźć odpowiedzi na nieco trudniejsze pytania? Kto odpowiada za porządek na słupach, jak często są one czyszczone. I najważniejsze - czy osoby wieszające nielegalnie ogłoszenia są ścigane i karane?

Słup ogłoszeniowy w centrum miasta tuż przed tworzeniem reportażu oraz przed wyczyszczeniem. / Fot. Piotr PanfilJak dowiedział się reporter Wiadomości24.pl, wszystkie słupy w mieście są ogólnodostępne, za wyjątkiem słupa, przy kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca, który przeznaczony jest wyłącznie do dyspozycji placówek podległych prezydentowi miasta.

Jeden z oczyszczonych słupów po interwencji Wiadomości24.pl / Fot. Piotr Panfil- Słupy ogłoszeniowe czyszczone są gruntownie przynajmniej dwa razy do roku - mówi Wiadomościom24.pl, Joanna Brylska, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta w Kutnie. - Ponadto czyszczone są również doraźnie, na zlecenie Urzędu Miasta - dodaje. Brylska przyznaje, że w ostatnim czasie panuje ogromny bałagan. Ogłoszenia i plakaty są wieszane i zdzierane bardzo często.

Skupmy się na słupach w centrum miasta, przy kościele. Wisi na nich tabliczka informująca, że korzystać z nich mogą tylko trzy instytucje: Kutnowski Dom Kultury, Muzeum Regionalne oraz Urząd Miejski. Czemu więc panuje tam taki bałagan? - Straż miejska karze osoby popełniające wykroczenie z art. 63a Kodeksu wykroczeń - informuje czytelników Joanna Brylska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Świetnie! Plus za obywatelską postawę. Brawo Piotrze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za interwencję dziennikarską
Problem oklejanych na dziko słupów i przystanków istnieje we wszystkich miastach. Wystarczy spojrzeć, co się dzieje w Warszawie na przystankach ZTM...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.