Facebook Google+ Twitter

Co zabrać na maturę z matematyki?

Zapewne niektórzy z was mają przygotowaną listę rzeczy, które mogą się jutro przydać. Dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili i zastanawiają się czy czasem nie wziąć ulubionego Misia, który zawsze przynosił szczęście, mamy kilka rad.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hefalump-maskotka.jpgKomunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w części pisemnej egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów w 2010 r. 2.03.2010

Zajrzyj do nas we wtorek po odpowiedzi z matematyki

Na podstawie § 95 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 roku w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz ‎przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (DzU nr 83, poz. 562, z późn. zm.) oraz § 106 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 8 kwietnia 2008 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w publicznych szkołach i placówkach artystycznych (DzU nr 65, poz. 400, z późn. zm.) ogłaszam wykaz materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający w części pisemnej egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów w 2010 r.

1. Każdy zdający powinien mieć na egzaminie następujące przybory pomocnicze:
długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem), przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi), linijkę oraz cyrkiel.

2. Każdy zdający może ponadto korzystać podczas egzaminu z następujących materiałów i przyborów pomocniczych, stanowiących wyposażenie konieczne każdej sali egzaminacyjnej:

wybrane wzory matematyczne - dla każdego zdającego.

3. Każdy zdający może ponadto korzystać podczas egzaminu z następujących przyborów ‎pomocniczych:

kalkulator prosty*

* Kalkulator prosty – jest to kalkulator, który umożliwia wykonanie tylko dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, ewentualnie obliczanie procentów lub pierwiastków kwadratowych z liczb.

A gdzie miejsce na drzewko szczęścia? Podkowę, czterolistną koniczynkę, maskotki, które były z nami na każdym poprzednim egzaminie? Maturzysto dlatego właśnie matura została nazwana "egzaminem dojrzałości". Jest to czas aby dorosnąć, zdać się na siebie i na swoją wiedzę, odłożyć w kąt królicze łapki i inne amulety. Właśnie teraz stajecie się naprawdę dorośli i wkraczacie w ten wielki świat odpowiedzialności.


Znamy tematy z języka polskiego! Zobaczcie, z czym musieli dzisiaj zmierzyć się maturzyściZobacz arkusz maturalny z języka polskiego. Poziom podstawowyMaturzysto, napisałeś dzisiaj egzamin na poziomie podstawowym? Sprawdź odpowiedzi! W24 rozwiązały maturęCo mówią po maturze? Łatwa! Trudna! Ty też dodaj swoją opinięO godzinie 14 maturzyści napiszą egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Czego się spodziewają?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

o o ściąganiu zapomniałam napisać:) a rzeczywiście na maturze z matematyki da się ściągać tak, że nikt tego nie zauważy... ale do złego namawiać nie wolno:) więc pozostawię to sobie i wtajemniczonym

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co zabrać? Wódkę, konserwę, haszysz i sexy dol, ale przede wszystkim - ściągi!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.