Facebook Google+ Twitter

Co zdrożało, a co staniało

Każdy z nas liczy to, co ma w portfelu. Wielu z nas jest zadłużonych w bankach, a coraz więcej osób myśli jak dotrwać do wypłaty. A ceny rosną.

Fot. ilustracyjna / Fot. Ananas96WikimediaJak podaje Główny Urząd Statystyczny, w październiku wzrosły ceny towarów. Więcej płacimy za żywność, obuwie oraz odzież, oraz za mieszkania. Podwyżki zatem dotyczą najważniejszych dziedzin naszego życia. Związane są z codziennym funkcjonowaniem i jego niezbędnymi potrzebami. I tak, na przykład masło podrożało prawie o 4,5 procenta, owoce o prawie 1,5 procenta.

Staniały, jak informuje GUS, nieznacznie ceny usług transportowych, choć należy zauważyć, że na przykład ceny przejazdów w niektórych częściach Polski wzrosły.

Według Urzędu na przestrzeni pierwszych 10 miesięcy tego roku ceny żywności uległy wzrostowi na poziomie 3,3 procenta. Prawie o 5 procent zdrożały opłaty za mieszkanie. Trwają chłodne miesiące co spowoduje, że więcej zapłacimy za ogrzewanie.

Należy zauważyć, że powyższe wskaźniki mają charakter ogólny. Ceny wzrastają w zależności od województwa, czy nawet od miasta. Kolejną sprawą jest to, iż w stosunku do ich wzrostu nie rosną proporcjonalnie pensje, natomiast rośnie bezrobocie, co sprawia, że w naszych portfelach, z miesiąca na miesiąc, jest coraz mniej pieniędzy.

www.stat.gov.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bozo Kruchy
  • Bozo Kruchy
  • 26.08.2011 07:11

Sadzac po korkach w W-wie, ludzie maja coraz wiecej pieniedzy w portfelach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.