Facebook Google+ Twitter

Co zobaczymy w telewizji w rocznicę katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia?

Niebawem rocznica katastrofy samolotu Tu-154M. Kto nie będzie mógł osobiście przybyć, by uczcić pamięć poległych, może oglądać specjalnie przygotowane na tą okazję programy w telewizji.

Znicze pod Pałacem Prezydenckim po katastrofie Tu-154M / Fot. masti, gnu 1.2,Jeszcze całkiem niedawno, w lutym, telewizja planowała ustawić wóz transmisyjny, zbudować studio "Wiadomości" w Smoleńsku i relacjonować wydarzenia z rocznicy Tu-154M na bieżąco, ale to już przeszłość.

Jak podaje informator z TVP, postanowiono nie przedstawiać rocznicy z takim rozmachem. Reporterzy Telewizji Polskiej bardziej skupią się na przebiegu uroczystości pod Pałacem Prezydenckim, wokół którego skupią się zwolennicy PiS, jednak nie zabraknie ich również na miejscu tragedii.

Jak twierdzi "Rzeczpospolita", zmiana może być związana z przejęciem obowiązku prezesa TVP Juliusza Brauna z PO z dniem 4 marca, a Platforma nie chce skupiać się na eksponowaniu uroczystości. Z drugiej strony, TVP w którym nadzór nad uroczystością sprawuje dyrektor biura koordynacji programowej, Jacek Snopkiewicz, zapewnia że obchody odbędą się z należytym rozmachem a przygotowania są bardzo dokładne.

W Warszawie jedenaście miesięcy po katastrofie smoleńskiej. Zdjęcia


"Traktujemy to przedsięwzięcie z dużym pietyzmem, rzetelnością i z poszanowaniem odczuć społecznych. Ciągle dopracowujemy ofertę programową na ten dzień. Relacje odbędą się ze Smoleńska, Katynia, Powązek i z Krakowskiego Przedmieścia. TVP pokaże również filmy dokumentalne w reżyserii Moniki Sieradzkiej, Pawła Nowackiego, Artura Żmijewskiego i Wojciecha Barczaka." - powiedziała rzecznik telewizji Polskiej, Joanna Stempień.

7 kwietnia polecą do Smoleńska reporterzy TVN.
Relację poprowadzi między innymi Kamil Durczok. Planowane są specjalne wydania programów "Kropka nad i" oraz "Loża prasowa" w TVN24.

W TVN i TVN24 będzie emitowany film dokumentalny w reżyserii Ewy Ewart pt."W milczeniu".
Autorka zamierza przedstawić to tragiczne wydarzenie z punktu widzenia rodzin osób, które zginęły w Smoleńsku. Będzie to dokument obrazujący katastrofę lotniczą z prywatnej, intymnej strony jego bohaterów. Film będzie zawierał unikatowe zdjęcia.

Natomiast w Polsacie "Wiadomości" poprowadzi Jarosław Gugała, spod Pałacu Prezydenckiego, będzie emitowany specjalny odcinek "To był dzień" i "Raport specjalny" dla Polsat News.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Faja
  • Faja
  • 30.03.2011 00:26

OJ TO BĘDZIE 10 04 POD PAŁACE GORĄCO !!!! OKRĄGŁA ROCZNICA TO I OPRÓCZ POCHODNI BĘDZIE TEŻ I STOS GOREJĄCY. JAK FETO TO FETA. MOŻE I KIEŁBASKI PRZY OKAZJI BĘDZIE MOŻNA UPIEC???

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
  • elza
  • 17.03.2011 15:28

Tak słyszałam .Pod Pałac 10 IV będą zwożeni z całej Polski słuchacze Radia Maryja! Przyjazd organizuje Gazeta Polska i Sakiewicz oraz Pospieszalski. Będzie to samo co przez 11 miesięcy "manifest polityczny" .Uczestnicy wyposażeni zostaną w transparenty antyrządowe. Godne uczczenie pamięci Ofiar odbędzie się poza Krakowskim Przedmieściem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olek
  • Olek
  • 17.03.2011 13:56

odpowiadając jedynie na tytuł bo mi sie nie chce tego czytać - pewnie "Kewin sam w domu" ...
a tak na bardziej poważnie myślę że TVP wyświetli "Mgłe"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.