Facebook Google+ Twitter

Co zobaczysz, gdy porównasz zdjęcia z Syrii i Szwecji? ONZ przypomina o ofiarach wojny w Syrii

Jakie zdjęcia zobaczymy, gdy wpiszemy w Google zapytanie "home Syria"? Czy będą znacznie różnić się od tych, które ujrzymy po wpisaniu "home Sweden"? Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców opublikowało kolejny bardzo sugestywny film dotyczący sytuacji w targanej wojną Syrii.

 / Fot. GooglePo wpisaniu w wyszukiwarkę zdjęć Google frazy "home Syria" (dom Syria) zobaczymy setki obrazów przedstawiających dramat wojny w tym kraju. Ujrzymy dzieci na ulicy, rannych, gruzy i wszelkie fazy zniszczenia. Jakże zmieni się obraz, gdy zamiast Syrii wskażemy Szwecję czy Niemcy.

Jeszcze bardziej przemawiający do wyobraźni będzie inny eksperyment. Gdy zapytamy Google o zdjęcia dzieci i wybierzemy wyżej wymienione kraje (children Sweden, Germany itp.), nasze twarze rozświetli uśmiech na widok rozpromienionych dzieciaków. Zamieńmy Szwecję na Syrię, a zobaczymy wyłącznie smutne, przerażone i załzawione oczy.

Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców przygotowało kolejny sugestywny klip, który zwraca uwagę na los mieszkańców Syrii i uchodźców z tego kraju.Czytaj także: 1,5 miliona syryjskich dzieci zmuszono do opuszczenia domów. Sugestywna kampania ONZ

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.