Facebook Google+ Twitter

Co zrobi minister w sprawie dyrektora Muzeum Auschwitz?

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl oraz miesięcznik „idźPodPrąd” poparły wniosek o usunięcie dyrektora Cywińskiego ze stanowiska.

Były niemiecki nazistowski obóz zagłady Auchwitz-Birkenau. / Fot. Michał TyrpaStowarzyszenie Blogmedia24.pl oraz miesięcznik „idźPodPrąd” poparły wniosek o usunięcie dyrektora Cywińskiego ze stanowiska.

27 stycznia b.r. Fundacja Paradis Judaeorum przesłała do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pismo w sprawie odwołania Piotra M.A.Cywińskiego ze stanowiska dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. O sprawie informowały także Wiadomości24.pl. Zobacz :Chcą usunąć Cywińskiego z muzeum Auschwitz.

15 lutego, z poparciem wniosku fundacji wystąpiło do MKiDN Stowarzyszenie Blogmedia24.pl. W liście napisano: „Dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau nie może być człowiek, który zamiast być kustoszem pamięci, w rocznicę obchodów dopuszcza, lub sam jest sprawcą skandali wokół Muzeum”.

16 lutego list do Bogdana Zdrojewskiego wysłał redaktor naczelny lubelskiego miesięcznika „idźPodPrąd”. W piśmie czytamy m. in.: „Pamięć ofiar oraz relacje z żyjącymi uczestnikami tamtych tragicznych wydarzeń wymagają, by stanowisko to zajmowała osoba w pełni kompetentna i wrażliwa. Pan Cywiński niestety nie wykazał się tymi cechami.”

Wkrótce przekonamy się, jak do argumentów przedstawionych we wnioskach ustosunkuje się Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O szczegółach akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu” („Let’s Reminisce About Witold Pilecki”) czytaj także w serwisie FaceBook: Lets Reminisce About Witold Pilecki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.