Facebook Google+ Twitter

Co zrobi Zbigniew Ziobro?

Nasze społeczeństwo czuje się bezbronne, bezradne i opuszczone. Legendarny Janosik, który zabierał bogatym, a dawał biednym, to uosobienie ludowej sprawiedliwości, zgodnie z którą dobro było nagrodzone, a zło spotykała kara.

Zbigniew Ziobro w Gorlicach / Fot. Alicja NowakDla skrzywdzonych, pozostawionych samym sobie obywateli naszego kraju namiastkę tego marzenia, szczególnie starszym ludziom, daje były Minister Sprawiedliwości, obecnie eurodeputowany Zbigniew Ziobro.

W bieżącym roku brałam udział w kilku spotkaniach z posłami i eurodeputowanymi. Niezależnie od partii, które reprezentowali politycy, spotkania łączyła średnia wieku uczestniczących w nich gości, która oscylowała w okolicach sześćdziesiątki.

Ostatnio miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu z liderem małopolskiego PiS Zbigniewem Ziobro. Sala wypełniona była po brzegi, dostawiano krzesła, reguła średniej 60 i w tym przypadku się potwierdziła. Zgromadzeni to przede wszystkim starsi ludzie, którzy zapłacili i płacą najwyższa cenę za transformację ustrojową. Podczas wystąpień widać było ogromną wiarę w możliwości sprawcze posła. Patrząc z boku odczuwałam niemal współczucie dla młodego wiekiem polityka, na którego barki doświadczeni ludzie z ufnością składali tak wiele oczekiwań i Gospodyni spotkania poseł Barbara Bartuś / Fot. Alicja Nowaknadziei. Widać było, że dla znacznej grupy ludzi jest on swego rodzaju symbolem sprawiedliwości, takim współczesnym pozytywnym bohaterem, ministrem od nadziei.

Poseł nie unikał trudnych pytań i odpowiedzi. Już na wstępie odniósł się do zmian w Konstytucji proponowanych przez premiera Tuska. Jak stwierdził, Konstytucja jest fundamentem dla obywateli, nie jest może doskonała, trzeba nad nią pracować, ale do tego potrzebny jest czas. Propozycja premiera to manipulacja. Zmiana tematu z afery hazardowej na debatę nad Konstytucją była zręcznym posunięciem, stwierdził. Premierowi udało się znaleźć temat zastępczy.

Mówił o swojej wcześniejszej działalności jako ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, przyznał, że w pracy skupiał się głównie na tym, by Polska stała się sprawnie działającym państwem, ze sprawnie funkcjonującym wymiarem sprawiedliwości i administracją. Jednym z działań zmierzających w tym kierunku było otwarcie dostępu do zawodów prawniczych. Ceny za usługi adwokatów i notariuszy dyktowane przez korporacje są zaporowe dla przeciętnego obywatela - powiedział. Ludzie muszą mieć możliwość korzystania z pomocy prawników, by walczyć o swoje prawa.

Przypomniał też o działaniach, jakie podejmował przeciwko korporacjom farmaceutycznym, a także o trudnej pracy, która przyniosła wymierne efekty w postaci zmian w prawie dotyczącym korupcji w piłce nożnej. Zgodnie z nowymi przepisami, to, co przez lata miało ciche przyzwolenie, obecnie jest przestępstwem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

SKORO NASZ KOLEGA- MAREK-nie chce się szerzej wypowiadać- ktoś musi to zrobić:), Pani Alicjo, pozwoli pani,że przytoczę najprostszą definicję polityki: "Ogół działań zmierzających do zdobycia władzy, a następnie utrzymania jej..." Artykuł pisany wg mnie z pozycji wnikliwego, nawet chłodnego obserwatora naszej codzienności. Ps. I tutaj przebija nutka eurosceptycyzmu:) , POZDRAWIAM

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.12.2009 21:28

Zapomniałem wstawić ****** :-)) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.12.2009 17:19

Chyba mocno drażliwy temat.......... :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.