Facebook Google+ Twitter

Co zrobić, gdy skradziono nam aparat fotograficzny

- Sprzęt skradziono 15.09.2007r. z samochodu na parkingu 20 km od Bratysławy w kierunku Zliny - to jedno ze zgłoszeń o kradzieży sprzętu fotograficznego, znalezione w internecie. Niestety takie sytuacje się zdarzają. Możemy im jednak zapobiec.

Skradziono nam aparat, obiektywy i torbę - co teraz robić?

Jedna ze stron, która może pomóc odnaleść nasz aparat. / Fot. Łukasz ZawadzkiPo pierwsze, pójść na najbliższy posterunek policji i zgłosić kradzież. Najlepiej żebyśmy od razu podali numer seryjny naszego aparatu/obiektywu, model oraz znaki szczególne. Na przykład przetarcia. Kolejną rzecz, którą powinniśmy zrobić, to poszukać sprzętu na własną rękę. Z pomocą przychodzą strony internetowe takie jak: Foto - Skradzione.

Dzięki temu serwisowi możemy bezpłatnie umieścić zgłoszenie kradzieży wraz z opisem rodzaju sprzętu, marki, numeru seryjnego, znaków szczególnych, danymi kontaktowymi oraz opisem miejsca kradzieży. Według danych zgromadzonych w serwisie, najczęściej wybieraną marką przez złodziei jest firma Canon.Liczby oznacząją ilość skradzionych aparatów zgromadzonych na - www.foto-skradzione.pl / Fot. Łukasz Zawadzki

 / Fot. AKPAOczywiście te liczby nie są tak oszałamiające, ponieważ ludzie myślą, że jedynym wyjściem w takich sytuacjach jest powiadomienie policji. Im więcej jednak naszych ogłoszeń na różnego rodzaju forach fotograficznych, tym większe prawdopodobieństwo, że odzyskamy skradziony sprzęt.

Następną tego typu stroną jest: Spis Skradzionego Sprzętu Fotograficznego. Według danych zgromadzonych w serwisie w 2007 r., największym rajem dla złodziei sprzętu fotograficznego jest stolica. Kolejne miejsca po Warszawie zajmują Kraków i Gdańsk.

Następną czynnością jest odwiedzanie serwisów aukcyjnych z podejrzanie niską "okazyjną" ceną, oraz cotygodniowe penetracje giełdy fotograficznej w twoim mieście.

Dobre rady

Nasz aparat może podlegać tzw. ubezpieczeniu bagażu podróżnego.
W miejscu zaznaczonym na czerwono znajduje się numer seryjny naszego aparatu. Tutaj akurat lustrzanka firmy Nikon. / Fot. Łukasz ZawadzkiFirma PZU S.A proponuje składkę w wysokości 3 proc. wartości sprzętu w skali roku. Istnieje również opcja rozszerzenia naszego ubezpieczenia.

Najlepiej jednak samemu uważać na swój sprzęt i nie pozostawiać go na pastwę losu. "Okazja czyni złodzieja" - każdy zna te przysłowie, lecz czy zawsze o nim pamiętamy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

cwianu
  • cwianu
  • 30.09.2011 12:28

słokdo skarbie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Euzebiusz Marzec
  • Euzebiusz Marzec
  • 29.08.2011 14:25

Polecam Krajowy Rejestr Rzeczy Skradzionych,gdzie można dodać do bazy właściwie każdy skradziony nam przedmiot od Odtwarzacza mp3 po samochód.
www.krrs.com.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)życzyć sobie aby informacje nie okazały sie przydatne ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe rady, ale mam nadzieje, że nie będę musiał z nich korzystać. :) Plus!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przydatne i dość zwięźle napisane (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykuł na (+) ale mam nadzieję że informację te nigdy nie okażą mi się przydatne. Czego i innym posiadaczom sprzętu fotograficznego życzę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) za bardzo przydatny artykuł

Łukaszu ale z tą kradzieżą Canona to mnie nie pocieszyłeś:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Dobre!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przydatne info (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.