Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7913 miejsce

Co zrobić, gdy stracimy ząb?

Ładne i zadbane zęby są bardzo ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Czasem jednak zdarzy się, iż zęba nie da się uratować i jedynym rozwiązaniem jest jego usunięcie. Jak wtedy zadbać o uzębienie?

implanty zębowe / Fot. http://sxc.hu/W sytuacji utraty zęba, należy jak najszybciej zastąpić go sztucznym zębem.

Wybór metody wstawienia zęba


W miejsce usuniętego zęba jak najszybciej powinien zostać wstawiony nowy. To konieczne zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Istnieje kilka metod, które pozwalają uzupełnić braki w uzębieniu. Poszczególne metody różnią się między sobą materiałem wykonania, jakością, trwałością oraz ceną. Pierwszy sposób to zwykłe korony w mostkach, które przytwierdza się do zdrowych zębów. Kolejne możliwości to sztuczne zęby na szklanych włóknach lub też korony na korzeniach, które zostają w dziąśle. Najnowocześniejszą metodą są implanty stomatologiczne, które wyróżniają się wyjątkową trwałością oraz komfortem użytkowania.

Implanty zębów


Implanty zębowe to nowoczesna metoda, która umożliwia rekonstrukcję utraconego uzębienia. Polega ona na wkręceniu w żuchwę tytanowej śruby, która zastępuje korzeń zęba, a następnie umieszczeniu na niej porcelanowej lub pełnoceramicznej korony.
Koszt tego rodzaju leczenia jest dosyć wysoki, jednak warto w niego zainwestować, gdyż implanty zębów są bardzo trwałe i wyróżniają się dużym komfortem użytkowania. W ten sposób wstawiane mogą być zarówno pojedyncze implanty zębów, jak i cała proteza. Zakładanie implantu trwa kilka miesięcy.

Przebieg leczenia implantologicznego


Leczenie implantologiczne podzielone jest na dwa etapy i trwa kilka miesięcy. Pierwszy etap to wszczepienie implantu, czyli umieszczenie tytanowej śruby w żuchwie. Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Rana zostaje zaszyta, a implant pozostaje w dziąśle do czasu zrośnięcia się z kością. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, a implant zostanie zaakceptowany przez organizm to po kilku miesiącach zainstalowana zostaje porcelanowa lub pełnoceramiczna korona. Jeżeli wykonywana będzie cała proteza to wszczepiane zostają dwa lub trzy implanty zębowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.