Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14901 miejsce

Co zrobić, gdy stracimy ząb?

Ładne i zadbane zęby są bardzo ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Czasem jednak zdarzy się, iż zęba nie da się uratować i jedynym rozwiązaniem jest jego usunięcie. Jak wtedy zadbać o uzębienie?

implanty zębowe / Fot. http://sxc.hu/W sytuacji utraty zęba, należy jak najszybciej zastąpić go sztucznym zębem.

Wybór metody wstawienia zęba


W miejsce usuniętego zęba jak najszybciej powinien zostać wstawiony nowy. To konieczne zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Istnieje kilka metod, które pozwalają uzupełnić braki w uzębieniu. Poszczególne metody różnią się między sobą materiałem wykonania, jakością, trwałością oraz ceną. Pierwszy sposób to zwykłe korony w mostkach, które przytwierdza się do zdrowych zębów. Kolejne możliwości to sztuczne zęby na szklanych włóknach lub też korony na korzeniach, które zostają w dziąśle. Najnowocześniejszą metodą są implanty stomatologiczne, które wyróżniają się wyjątkową trwałością oraz komfortem użytkowania.

Implanty zębów


Implanty zębowe to nowoczesna metoda, która umożliwia rekonstrukcję utraconego uzębienia. Polega ona na wkręceniu w żuchwę tytanowej śruby, która zastępuje korzeń zęba, a następnie umieszczeniu na niej porcelanowej lub pełnoceramicznej korony.
Koszt tego rodzaju leczenia jest dosyć wysoki, jednak warto w niego zainwestować, gdyż implanty zębów są bardzo trwałe i wyróżniają się dużym komfortem użytkowania. W ten sposób wstawiane mogą być zarówno pojedyncze implanty zębów, jak i cała proteza. Zakładanie implantu trwa kilka miesięcy.

Przebieg leczenia implantologicznego


Leczenie implantologiczne podzielone jest na dwa etapy i trwa kilka miesięcy. Pierwszy etap to wszczepienie implantu, czyli umieszczenie tytanowej śruby w żuchwie. Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Rana zostaje zaszyta, a implant pozostaje w dziąśle do czasu zrośnięcia się z kością. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, a implant zostanie zaakceptowany przez organizm to po kilku miesiącach zainstalowana zostaje porcelanowa lub pełnoceramiczna korona. Jeżeli wykonywana będzie cała proteza to wszczepiane zostają dwa lub trzy implanty zębowe.


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.