Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8095 miejsce

Co zrobić z kotem podczas urlopu?

Właśnie skończyłeś planować swój urlop i szykujesz się do pakowania. Tymczasem masz wyrzuty sumienia, gdy kot rozpaczliwie spogląda na walizki. Jak uszczęśliwić siebie, nie krzywdząc przy tym kota?

Sonda

Gdzie zostawisz zwierzę w czasie wakacji?

Źródło: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/jak_pozbyc_sie_pchel_u_kota_235459.html / Fot. fot. M.MincerJeśli możesz zabrać kota ze sobą, jest to najlepsze rozwiązanie. Pomimo niechęci do podróżowania, kot będzie czuł się znacznie lepiej w twoim towarzystwie, niż w obecności obcego opiekuna. Pamiętaj, że w trakcie przejażdżki samochodem, kot musi być zapięty pasami bezpieczeństwa lub możesz przewieźć go w transporterze.

Jeśli nie masz możliwości zabrania kota ze sobą, pozostaje tylko jedna opcja – pozostawić kota pod opieką innej osoby. Należy jednak pamiętać, że każdy kot inaczej znosi zmiany. Zdecydowana większość czworonogów niechętnie przenosi się do innego miejsca, nie lubi także przebywać zbyt długo w obcej lokalizacji, czy też w towarzystwie sąsiada.

Komu powierzyć opiekę nad kotem?

Większość ludzi woli pozostawić swojego kociaka w domu, ponieważ jest to miejsce, w którym zwierzę czuje się najlepiej. W takim przypadku możesz poprosić o pomoc kogoś z rodziny lub dobrego znajomego. Ostatecznie pozostaje jeszcze pomocna dłoń sąsiada. Załóżmy, że wybrałeś konkretną osobę, której ufasz. Niestety, nie masz gwarancji, czy ciotka lub sąsiadka zaopiekuje się kotem tak, jak powinna. Pomimo to, jeśli zdecydujesz się na pozostawienie kota w domu pod cudzą opieką, zostaw szczegółowe wskazówki – najlepiej zapisane na kartce: numer do weterynarza, informacje dotyczące żywienia, ewentualnego podawania leków i ogólnego podejścia do kota. Nie wierz w bardzo dobrą pamięć sąsiadki, która po wysłuchaniu twoich wskazówek przytaknie, że zapamiętała wszystko. Po powrocie do domu, możesz się zdziwić.

Jesteś jednym z tych, którzy nie wpuszczają obcych do domu w obawie o majątek? Możesz dokonać innego wyboru. Kolejnym rozwiązaniem jest ulokowanie kota w pensjonacie dla zwierząt. Jest to dość neutralny wybór, ponieważ zwierzę może czuć się tam niekomfortowo. Dyskomfort wynika nie tylko ze zmiany otoczenia lub opiekuna, ale z braku ciepła emocjonalnego, które na co dzień daje mu właściciel. Całe szczęście, większość pensjonatów oferuje rozmaite usługi, dzięki czemu twój zwierzak bez problemu przetrwa czas rozłąki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

animals
 • animals
 • 02.07.2012 21:52

Donaldowi?? No nie wiem.Mógłby złapać wściekliznę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Olbracht
 • Olbracht
 • 02.07.2012 21:26

Wrzucić go przez okno Donaldowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ok
 • ok
 • 02.07.2012 21:05

sam się uśpij baranie !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 02.07.2012 20:52

Oddaję kota do rodziny ale jest to dla mnie ogromne przeżycie od lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabrać go ze sobą, jemu też się urlop należy...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 02.07.2012 18:19

Wywieźć i wypuścić pod Belwederem.Tam jest dużo zieleni i jeden gajowy to się nim zajmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mariolka
 • Mariolka
 • 02.07.2012 16:33

Oddać pod opiekę księdzu proboszczowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
 • Obserwator
 • 02.07.2012 12:57

uśpić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.