Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14916 miejsce

Co zrobić z kotem w wakacje?

Trzeba wybrać takie rozwiązanie, które kotu zapewni dobre warunki a nam czyste sumienie.

Dla nas i naszych milusińskich nadszedł trudny moment. Są wakacje, planujemy podróże. Musimy kotom pomóc przetrwać ten czas w taki sposób, by i sobie nie zepsuć zasłużonego urlopu.

Koty najpewniej  czują się na własnym terytorium, Najlepiej więc poprosić krewnych, sąsiadów, czy przyjaciół, aby zaglądali do naszego mieszkania i zaopiekowali się pupilem. Zwierzęta te, choć tęsknią, potrafią świetnie zorganizować sobie czas, trzeba tylko zadbać, by miały zapewniony świeży pokarm, dostęp do wody i czystej kuwety. Gdy kotów mamy kilka z pewnością chwilowy brak właściciela umilą sobie wspólnymi zabawami i harcami.

Popularne są kocie hotele. Najlepiej polegać na opinii znajomych, weterynarzy oraz hodowców.  Liczy się schludność, czystość pomieszczeń oraz bezpieczeństwo zwierząt.  Za pozostawienie kota w takim hotelu będziemy musieli zapłacić około 20 - 30  zł. za dzień. To niemało, ale większość tych miejsc oferuje całodobowa opiekę weterynaryjną, co nie jest bez znaczenia. Oddając czworonoga do takiej placówki, musimy przedstawić jego książeczkę zdrowia oraz   zaświadczenia o przebytych szczepieniach. Dobrze jest poinformować pracowników schroniska o zwyczajach i upodobaniach kochanego zwierzęcia.

  Jeśli zdecydujemy się zabrać zwierzę ze sobą na wakacyjny wyjazd, musimy zadbać o odpowiednie warunki podróży. Niezależnie od środka lokomocji kot powinien być przewożony w specjalnie przystosowanej do tego klatce wykonanej z plastiku lub włókna szklanego.  Należy upewnić się, że ma ona wystarczająco bezpieczne zamknięcia, aby nasza "bestia"   niespodziewanie się z niej nie wydostała.  Dla podwyższenia komfortu podróży, warto umieścić w klatce jakiś kocyk lub poduszkę.

Podróżującym kotom i ich właścicielom życzę przyjemnych wakacji.

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja też mam dwa koty. Jak na razie nigdy nie zdecydowalam sie na koci hotel czy tez wspolna podroz. zdecydowanke najlepiej znalezc jaka zaprzyjazniona dusze do opieki milusinskimi na miejscu w domu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.07.2006 15:17

Zdecydowanie odradzam podróże z kotami. Kot nie jest podróznikiem i każda rewolucyjna zmiana miejsca powoduje u kota ogromny stres. Mam trzy koty i w wakacje "dzielimy" się wyjazdami ale organizujemy pomoc sąsiedzką. Inną sprawą jest powrót rodziny (nawet po kikudniowej nieobecności). Nasze koty są trochę obrażone - i przechodzi im dopiero po kilku dniach.
Jeżeli chodzi o kocie hotele - to horor dla zwierzaka. Wyobraźmy sobie nas samych w wieku dwóch lat. I nagle idziemy do schroniska - wszystko jest inne. A rodzice dwulatkowi nie są w stanie wytłumaczyć tak drastycznej zmiany otoczenia i zniknięcia bliskich.
Dlatego myślę, że zwierzęta w domu i organizacja wakacji to nie problem sumienia - to problem uczucia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.