Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7968 miejsce

Co zrobić, żeby Twój materiał dotarł do większej liczby odbiorców? Kilka porad

Specjalnie dla naszych autorów przygotowaliśmy wskazówki, które pozwolą na poprawienie statystyk materiału oraz pozwolą bardziej zaangażować czytelników.

Wzrost statystyk / Fot. PolskapresseOto przykłady działań, które pozwolą na uzyskanie większego grona czytelników:

Promuj się w serwisach społecznościowych


Po napisaniu materiału warto podzielić się nim na serwisach społecznościowych typu: Facebook, Google Plus, Nk, czy Twitter. Wówczas szansę na szybkie dotarcie do materiałów mają znajomi oraz ich znajomi, co w efekcie zwiększy liczbę czytelników.

Więcej informacji można znaleźć w artykule: Promuj się, dodając Google Plus oraz Lubię to z Facebooka.

Dodaj link do artykułu w serwisach wykop.pl, kciuk.pl


Pamiętaj jednak, że należy przestrzegać regulaminów tych serwisów i nie przesadzać z ilością linków z jednej domeny, gdyż profil użytkownika w wyżej wymienionych serwisach może zostać z tego powodu zablokowany. Dodajemy tam zatem, tylko takie materiały, które są naprawdę dobre i mogą zainteresować społeczność.

Obserwuj otoczenie i pisz na gorące tematy


Tworząc materiał staraj się pisać na tematy, które interesują czytelników. Ciekawym źródłem ruchu jest news.google.pl, dzięki któremu materiał może uzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy czytelników. Aby trafić do Google News, należy obserwować gorące tematy i jeżeli napisaliśmy podobny materiał, to czasem wystarczy dopasować tytuł artykułu, aby był podobny do materiałów już będących w Google News.

Dzięki wypracowanej przez lata wiarygodności marki Wiadomości 24, materiały w domenie wiadomosci24.pl często pojawiają się w Google News.

Więcej o google news można przeczytać w artykule:O Google News słów kilka.

Przygotuj dobry tytuł


Przygotuj tytuł, który zachęca do kliknięcia, jest ciekawy i zawiera informację dotyczącą tematu artykułu. Wiadomości24.pl mają bardzo dobre pozycjonowanie w wyszukiwarkach i materiały z dobrym tytułem mogą zostać szybko zindeksowane.

Aby przygotowanie tytułu nie stanowiło problemu, zachęcam do przeczytania artykułu: Dobry tytuł to połowa sukcesu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Panie Krzysztofie, sparafrazuję , że Pan H. Czechowski najchętniej zlikwidowałby komentarze. Nie byłoby komentarzy wcale, a więc nie byłoby krytyki, uwag n/t artykułu, a sam autor nie pisząc ich także, tzn komentarzy nie pisząc, również nie karmiłby nas takimi "kwiatkami" i innymi, które łamią regulamin.
Obecnie trwa wojna z chamstwem. Chamstwem szefa, chamstwem posła, i w ogóle jako takim. Rzecz w tym , że trzeba wiedzieć co to chamstwo. Niestety to nie tylko brzydkie słowa używane za przecinek albo na odczepnego lub jako reprymenda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najbardziej szkodzą autorowi kiepskie materiały napisane z ogromną ilością błędów wszelakich: od stylistyczno - językowych, poprzez ortograficzne na interpunkcyjnych skończywszy. Ot, jak choćby w takim zdaniu: "Duże brawa należą Fundacji Prawniczej Lex Nostra z Warszawy, która zajmuje się między innymi udzielanie pomocy prawnej dla dziennikarzy, których są między innymi przez różne elementy naruszane dobra osobiste i prawa autorskie." Albo takie: "Niestety między innymi ja stosuje dla przypomnienia, że wszelkie publikacje i zdjęcia publikowane w Internecie są chronione Prawem autorski. Przykro ale do normalności jest kradzież wszelkiego rodzaju publikacji mimo, że autorowi należy się zapłata." Dla szanującego się Czytelnika takie "kwiatki" mówią wszystko o autorze (na dodatek z półwiecznym doświadczeniem dziennikarskim) publikacji. A jeśli dodatkowo tenże autor, nieodporny na jakąkolwiek krytykę i zadufany w sobie, nieustannie nazywa krytykujących psychopatami, to żadna promocja mu nie pomoże. Należy po prostu pisać dobre, ciekawe materiały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa propozycja, ale nie nowa. Niestety wielu piszących zniechęca kontynuacja współpracy z portale ponieważ:
- mają dość tzw. plotkarzy oraz oszołomów, którzy niszczą tak autora jak też
znieważają materiał i tam występujące instytucje oraz osoby,
- tolerowanie i bierność w stosunku do autorów takich wpisów zw. komentarzami
przez redakcję,
- całkowity brak znajomości zagadnień ochrony praw autorskich autorów artykułów i
Galerii Foto przez nie tylko komentatorów pod takimi materiałami,
- wiele osób publikuje swoje materiały bez potrzeby linkowania materiałów ( bo są
wraz z ośmieszającymi komentarzami,
- redakcja powinna chronić wieloletnich autorów artykułów i galerii i blokować z
urzędu wszelkich oszołomów i psychopatów wypisujące poniżające komentarze.

Ważnym elementem jest nareszcie uniemożliwianie publikacji materiałów po prostu zerzniętych w ordynarny sposób z innych publikacji i podawanie jako swoje.

Kolejnym problemem jest sprawa, ze ktoś np. z Poznania lub z innego miast opisuje wydarzenia np. w Krakowie gdzie nie uczestniczył i nigdy tam nie był co powoduje różne śmiesznostki np. w Krakowie otwarto metra, a faktycznie otwarto nowa linię tramwajową.

Wracam do zdjęć nagminna jest kradzież czyli publikowanie ich jako swoje.
Dziennikarstwo Obywatelskie ma za podstawowe zadanie opisywanie wydarzeń ze swojej okolicy i środowiska, a nie publikowanie plotek. Podpisy pod zdjęciami muszą posiadać kto jest autorem ( nie jest to prawda, że tym sposobem promuje się swoje działania). Natomiast nie jest obowiązkiem przy tzw. grupie podawania po nazwisku kto jest na zdjęciu.

Na koniec ważne uwagi:
- materiały, zdjęcia na W24 oglądają czytają osoby faktycznie z całego świata i
niekontrolowane wpisy komentatorów maja negatywny wpływ na Wasze
Wydawnictwo i Redakcję,
- dziennikarz lub osoba publikująca na portalu W24, a nie przekraczają prawo
powinna być szanowana.

W 2013 r było moje 50 lecie pracy tak dziennikarskiej jak też twórczej. Doświadczenie nie zdobywałem na trzepaku lub inne kruchcie.

Portal Wiadomości 24.pl jest obecnie jednym w Polsce z najlepszym portalem.

Natomiast najlepiej promować się za pośrednictwem własnej strony WWW oraz za linkowanie się do odpowiednich portali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu... promocja link
spróbuj, a dostaniesz po d...e, i nic tylko uciekać....

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marek Chorążewicz Wczoraj 21:00
zauważyłem, że liczba odsłon najpopularniejszych tekstów tekstów w 1012 roku w stosunku do 2011 drastycznie spadła, jest widoczna gołym okiem. Może więc to jakaś ogólna tendencja, bez względu na styczniowa rewolucję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek Chorążewicz

Czy to wszystko, Panie Marku, nie prowadzi do wniosku, że prawdziwe dziennikarstwo obywatelskie w zorganizowanej formie, ( abstrahując już od tego, czy w ogóle jest możliwe) może się tworzyć tylko oddolnie ?

Na pasku korporacji można wisieć, ale pasek to się skraca, to popuszcza i przyczyny nigdy nie będą znane dla teoretycznego "podmiotu" serwisu, czyli użytkowników.
O ewentualnej rezygnacji z serwisu w ogóle, też dowiedzą się oni z dnia na dzień.
Jak i o jakiejkolwiek innej decyzji, dla której, a jakże, "spoglądając z odpowiednio szerokiej perspektywy", jak to napisał Paweł Nowacki, poparcie się znajdzie.

Natomiast fakt, że próby oddolnego tworzenia podobnych serwisów się nie powiodły, przynajmniej zmusza do refleksji nad tym, że sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.

Być może cała idea to po prostu mrzonki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodaj link do artykułu w serwisach wykop.pl, kciuk.pl-napisał pan Tomasz. Osobiście nie radzę. Po pierwszym zamieszczonym linku na wykop.pl zostałem autentycznie wykopany z serwisu z informacją o złamaniu regulaminu. Zadane pytania, prośby o wyjaśnienie pozostały bez odpowiedzi.
@ Paweł Nowacki Dzisiaj 21:35
Panie Pawle, proszę nie używajcie już argumentu ...Raczej np. z takiej, ze redakcyjna działalność wydawców nie była miłe widziana przez cześć autorów... Fakt, nie była. Proszę jednak zwrócić uwagę, że ugięliście się przed mniejszością, której o dziwo nie widzę dzisiaj w serwisie.
Od stycznia - widać, można przeczytać tęsknotę za moderacją, ingerencją w tekst itp. wykorzystywane funkcje przez Wydawców. Nikt dzisiaj tego nie kwestionuje. Odwrotnie prosi o to. Nigdy nie kwestionowałem uwag i działań Wydawców. Nie wykłócałem się o dokonaną poprawkę tytułu, zajawki, redakcyjnych zmian tekstu. Na litość w profesjonalnych redakcjach jest to normalne i pożądane. Tutaj urosło do rangi nienaruszalności tekstu, osoby, jestestwa. Niezrozumiałe i dziwne. Tak na marginesie to ciekaw jestem ile - z tych osób, rozmawiało, wyjaśniało swoje wątpliwości kontaktem bezpośrednim, korzystając z telefonu, skypa, maila itp. Przyznacie pewnie, że osobiście wręcz Was zadręczałem. Tymczasem opinia niezadowolonych przeważyła. Smutne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, ja nikogo już nie chcę przekonywać. Tylko skoro jestem zapraszany do rzeczowej dyskusji, to przedstawiam swój punkt widzenia. Działalność na W24 potraktowałem bardzo poważnie, zwłaszcza gdy obdarzono mnie mianem "redaktora". Potem jednak okazało się, że ktoś mnie po prostu ośmieszył... bo zmienił reguły działania.

Ostatnio zamieściłem galerię o pierwszej w Polsce lecznicy dla zwierząt założonej w 1891 roku. Dowiedziałem się sporo ciekawych rzeczy o sprawach spadkowych i własnościowych dotyczących tego obiektu (muszę powiedzieć, że jest to niezły pasztet!), ale nie napiszę o tym, ponieważ z blogerem nikt nie chciał rozmawiać, a tym bardziej pokazywać jakieś wiarygodne dokumenty w tej sprawie.
Takie sytuacje zniechęcają do poważniejszej działalności w zakresie dziennikarstwa obywatelskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Pawle, ma pan rację, opowieść o złej redakcji kontra dobrzy autorzy zajęłaby kilkadziesiąt stron pisanych drobnym drukiem. O spojrzeniach perspektywicznych z oddalenia, czy też zarządzaniu i strategii możemy rozmawiać, jestem otwarty.

Od pewnego czasu pisze komentarze z lekką dozą ironii. Robię to po to, bo żal mi dawnego W24 i nie rozumiem obecnego stanu rzeczy odejścia od jakości na rzecz ilości. Widocznie tak ma być, że W24 to nie samotna jednostka tylko grupa pod nazwą PolskaPresse. Patrząc przez pryzmat contentu rozumiem Państwa działania.

Jednak dla mnie W24 to nie tylko portal - W24 to także stan umysłu. Jednak obecny oscyluje na granicy obłędu.

Jak już rozmawiamy: Proszę mi udzielić informacji, dlaczego napisaliście Państwo: "Podziel się tym co wiesz" bez przecinka przed "co"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od siebie dorzucam kolejne sposoby promocji własnych materiałów link Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.