Facebook Google+ Twitter

Co zrobić żeby zarobić, a się nie narobić? Czyli pierwsza praca.

Jeśli w tym roku wybierasz się na studia warto już teraz zapoznać się z rynkiem pracy, który umożliwia podjęcie jej niezależnie od tego, czy jesteś studentem kierunku humanistycznego, czy może politechnikę.

 / Fot. http://www.sxc.huMłodzi ludzie coraz częściej oprócz nauki, wybierają możliwość pracy, podejmując się jej uczą się samodyscypliny, wartości pieniądza, a w niektórych przypadkach rozpoczynają już karierę zawodową. Jak zatem znaleźć dobrą pracę?

Wszystko zależy od tego czy szukasz pracy na stałe, ściśle związanej z przyszłością zawodową, czy jest to praca dodatkowa, która pozwala na dorobienie sobie niewielkich funduszy podczas nauki.

Jeśli decydujesz się na podjęcie pracy dodatkowo, warto zobaczyć co oferują nam wyszukiwarki pracy w internecie np. http://pl.jobbaloon.com. Szeroka gama z pewnością pozwoli na wybranie ciekawej dla nas pracy. Dla jednych będzie to dodatkowo praca w sklepie np. jako sprzedawca odzieży w centrum handlowym, dla innego świetnym przekoczowaniem okaże się telemarketing lub konsultant linii telefonicznej. Nasze niewielkie doświadczenie w podejmowanej pracy możemy zrekompensować swoimi umiejętnościami, niektórzy świetnie sprawdzą się w roli sprzedawcy, inni mogą wykorzystać umiejętność pięknego wysławiania się lub siłę, czy precyzję.

Jakie zawody na start?

Telemarketer - ogromną zaletą dla osób ubiegających się o tego typu pracę jest umiejętność rozmowy, dar przekonywania oraz umiejętność działania pod presją czasu. Zawód konsultanta, jest niezwykle trudny. W pracy, nie tylko ważna jest codzienna ilość sprzedaży konkretnych usług, ale czas codziennych połączeń z klientami. Nasze nerwy na szczęście pozwali zrekompensować system wynagrodzeń, który często wypłacany jest w postaci prowizji od sprzedaży, dlatego oprócz podstawy, zaskoczy nas nieraz, przy dobrych wynikach, dodatkowa suma do naszego portfela.


Hostessa/host - choć, nie jest to praca należąca do wymagających, i dla osób, które poszukują wyzwań, może okazać się strasznie nudna, to w wielkiej potrzebie możemy w krótkim czasie zarobić troszkę dodatkowej gotówki. Praca często polega na uczestniczeniu w jakimś wydarzeniu, kierowaniu gości, promocji produktu, perfum, czy informowaniu o jakiejś nowince. W pracy przede wszystkim będzie się liczył wizerunek, schludnej zadbanej osoby, sympatyczny wyraz twarzy oraz miłe usposobienie do ludzi. Nie można tej pracy traktować jednak jako stały dochód. Ten dodatkowy sposób zarobkowania, zazwyczaj odbywa się od czasu do czasu, w zależności od zapotrzebowania, konkretnego wydarzenia. Można zarobić niekiedy 12zł - 20zł na godzinę, zazwyczaj pracuję się w weekend lub przez tyg. lub 2 tygodnie.


Opiekunka do dziecka - zawód kierowany szczególnie do cierpliwych studentek, które miały doświadczenie przy młodszym rodzeństwie. Praca zazwyczaj obejmuje okres niemowlęcy lub wczesnoprzedszkolny. Zdarza się jednak, że rodzice decydują się na opiekunkę, dla dziecka w wieku szkolnym, aby pomogła mu przygotować lekcję, lub ugotowała obiad. Jeśli zatem, macie głowę pełną pomysłów, cechuje was cierpliwość, jesteście odpowiedzialne i przygotowane na pracę po 5- 10 h dziennie, jest to idealna praca dla was. Choć wiąże się ona często z kilkuletnim zatrudnienie, bowiem stajemy się codziennymi towarzyszami maleństwa. Dla którego pełnimy niemalże funkcję dodatkowego rodzica to może być to wspaniałym, matczynym doświadczeniem na przyszłość. Jeśli zadowalają nas zarobki między 8 a 12 zł za godzinę pracy jest to idealne doświadczenie na najbliższe 3-4 lata.


Marta Organista
Specjalista ds. zatrudnienia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.