Facebook Google+ Twitter

Coca Cola w butelkach z... lodu (video)

Coca Cola w butelce z najzwyklejszego lodu, to dość niezwykły pomysł. Kształt opakowania pozostaje niezmieniony. Do chwili, aż zacznie się roztapiać, rzecz jasna. Niestety, Cola w lodzie jest dostępna na chwilę obecną jedynie w Kolumbii.

Definicja napoju chłodzącego ulega pewnemu dopełnieniu i rozszerzeniu. Wszystko za sprawą firmy Coca Cola. Najnowszy Reklama Coca Coli w butelce wyprodukowanej z lodu. The Fire Wire Blog/CC3.0 / Fot. The Fire Wire Blogpomysł tej firmy jest niezwykły. Butelka tego znanego napoju nie musi być ze szkła, czy tworzyw sztucznych. Lód, który uformowany zostaje na kształt tradycyjnej butelki Coca Coli, to dość oryginalna propozycja. Tym bardziej, że mieści w sobie markowy napój i w żaden sposób nie wpływa na jakość i wartość artykułu. Butelka jest wspólnym produktem Coca Coli i domu marketingowego Ogilvy&Mather Bogota.

Proces starannej filtracji wody gwarantuje wysoką jakość i pozostaje w zgodzie z odpowiednimi przepisami. Następnie woda zostaje zamrożona w silikonowych formach. Z temperatury -25 st. C serwowana jest spragnionemu klientowi. Pomyślano przy tym o kłopotach jakie może sprawiać trzymanie zimnej butelki. Etykieta z logo została wykonana z gumy, co stanowi wystarczającą ochronę dla dłoni. Coca Cola reklamuje podwójną korzyść jaką odnosi klient. Z chwilą kiedy butelka rozpuści się, pozostaje opaska z logo, która może cieszyć nie tylko fanów firmy, czy kolekcjonerów reklamowych gadżetów.

Na dzień dzisiejszy wielu chętnych musi pozostać w cierpliwym oczekiwaniu na butelkę Coca Coli w lodzie. Jedynym krajem jaki obecnie sprzedaje ten napój w nowej formie jest Kolumbia. "Fria hasta la ultima gota" czy "Cold to the last drop", to Cola "zimna do ostatniej kropli" z czym południowoamerykański kraj zdaje się zgadzać w każdym calu. Ba! W każdym litrze! Na kolumbijskich plażach Cola w lodzie sprzedaje się w tempie 265 butelek na godzinę, co można odnotować jako dobry wynik. "Botella de Hielo" czy "Ice Bottle" pobudza zmysły i działa na wyobraźnię. Reszta świata mówi o przeboju na rynkach, w sklepach, barach i gdzie nie tylko. Największe pożądanie wzbudza w kraju swojego pochodzenia. Stany Zjednoczone mają Reklama Coca Coli wyprodukowanej w butelkach z lodu. The Fire Wire Blog/CC3.0 / Fot. The Fire Wire Blognadzieję, że Cola w lodzie nie pozostanie jedynie swoistą egzotyką osiągalną dla turystów podróżujących do Kolumbii.

Jednak jest w tej historii szczypta pesymizmu. Analitycy i znawcy rynkowych mechanizmów właściwych dla artykułów spożywczych zauważają pewne problemy. O ile względy ekologiczne (nie ma problemu z zaśmieceniem zużytym opakowaniem) przemawiają jak najbardziej na korzyść nowego produktu, o tyle nasuwają się pewne wątpliwości co do efektywności procesu jaki należy wdrożyć celem wyprodukowania takiej butelki. Jedna Coca Cola w lodzie wymaga sporego nakładu energii i wody, jak też właściwych warunków składowania. Przyhamowuje to możliwość produkcji tego artykułu na prawdziwie masową skalę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.