Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

852 miejsce

Coca-Cola jest dobra na wszystko?

Od momentu pojawienia się na rynku pod koniec XIX wieku, Coca-Cola stała się niemal obiektem kultu na wszystkich kontynentach. W krótkim czasie jej wynalazca zrobił fortunę. Do dzisiaj w wielu krajach jest to najlepiej sprzedająca się woda sodowa.

 / Fot. Robin Utrecht /PAP"Seksowny" środek

Generalnie Coca-Cola to mieszanka dużej ilości cukru, koffeiny i kwasu fosforowego. Zgodnie z zamierzeniami jej twórcy Johna Pembertona miała za zadanie leczyć ból głowy, neurastenię, a nawet impotencję. Okazuje się jednak, że z czasem zyskała ona sobie miano specyfiku dobrego na wszelkie problemy zdrowotne. I nie tylko.

W wielu krajach Afryki jest to popularny środek zapobiegający zakażeniom chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dlatego można go dostać w wioskach nawet najbardziej oddalonych od cywilizacji. Zdaniem wielu osób w Malawi Coca-Cola działa jak szczepionka przeciwko HIV. Lokalni znachorzy zalecają go również osobom chorym na AIDS. Podobno picie tego napoju likwiduje chorobę i uodpornia pacjenta na kolejne zachorowania.
Na Karaibach młode kobiety używają Coca-Coli jako środka antykoncepcyjnego. Działa ponoć doskonale zarówno przed stosunkiem seksualnym, jak i po. Płukanie narządów płciowych z użyciem Coli niszczy plemniki i oczyszcza narządy rozrodcze.

W Belize młode matki z upodobaniem piją ten drink. Coca-Cola wzmacnia podobno siły po porodzie. Jest też chętnie używana w pielęgnacji niemowląt, zamiast karmienia piersią. W Europie Coca-Cola ma zupełnie inne zastosowanie. Na Zachodzie została uznana przez służby drogowe za doskonały środek czyszczący i utrwalający nawierzchnie asfaltowe. Coca-Cola jest lepsza od dotychczas używanych chemicznych środków żrących.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiści - trudno o wieksze świnstwo, ale niestety - zaszczepiona w narodzie "amerykańskość" i chwilowe ożywcze działanie spowodowały, że mamy liczne zastępy wielbicieli tego napoju. Co gorsza - piją to również dzieci, które napojów gazowanych pić wogóle nie powinny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.