Facebook Google+ Twitter

Cody Lundin: "Gdy rozpęta się piekło"

Jak uzdatniać wodę ze ścieku? W jaki sposób przyrządzić szczura z rożna? Jak - gdy zajdzie taka konieczność - zutylizować zwłoki? Cody Lundin zdradza sposoby na przeżycie w otoczeniu objętym kataklizmem.

Okładka książki "Gdy rozpęta się piekło" / Fot. PascalMyślą przewodnią większości książek survivalowych jest przygotowanie nas na sytuacje, które w olbrzymiej większości ocierają się o - delikatnie rzecz ujmując - bogatą wyobraźnię. Nikt z reguły nie zapuszcza się bowiem w dziką dżunglę, skute lodem góry itp. bez powodu, a tym bardziej bez zaopatrzenia. Co jednak, jeśli sytuacja kryzysowa sama pojawi się w naszym najbliższym - zdawać by się mogło - tak dalece bezpiecznym otoczeniu?

Na to pytanie postanowił odpowiedzieć znany survivalowy specjalista, Cody Lundin. Książka "Gdy rozpęta się piekło" na pierwszy rzut oka może wystraszyć swymi rozmiarami. Przeszło 450-stronicowa pozycja, choć poważna gabarytowo, pełna jest jednak ilustracji. Ilustracji - trzeba przyznać - niezwykle zabawnych, humorystycznych, za co szczególne uznanie należy się Russelowi Millerowi. Lundin, znany m.in. z telewizyjnego programu "Dwa oblicza survivalu", wzbogacił książkę o dość niecodzienny, być może lekko infantylny zabieg. Wprowadza bowiem rysunkowych bohaterów, dzięki którym możemy nie tylko przyjemniej zagłębić się w lekturze, ale i odbierane przez nas treści zostają na dłużej w pamięci.

Zasada "Trzy do Czterech" - jedna z koncepcji C. Lundina. / Fot. K.KierzkowskiAutor już na początku łamie pewien stereotyp, który narósł wokół survivalu. Wielu "ekspertów" prześciga się w najrozmaitszych urządzeniach, które mogą uratować nam życie. Oczywiście są to rzeczy nie tylko "najpotrzebniejsze", ale przy tym i najdroższe. Lundin podkreśla, że w chwilach kryzysu i tak z reguły nie mamy do nich dostępu, a ratunku należy szukać w głowie, a nie drogich gadżetach. "90% stanowi stan psychiczny. Sprzęt i działanie to ledwie 10%" - przekonuje jeden z ciekawszych instruktorów survivalu na świecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

w obliczu coraz częstszych klęsk żywiołowych to może być ciekawa pozycja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

zaintrygowana... kiedy ten nastepny koniec świata? chyba sięgnę po lekturę...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.