Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32108 miejsce

Codziennik prawny - instrukcja obsługi rzeczywistości

Rzecznik Praw Obywatelskich, dr Janusz Kochanowski zapowiedział, że 16 czerwca ruszy Codziennik prawny - internetowy serwis zawierający porady prawne w ponad 600 zagadnieniach codziennego życia, z jakimi spotyka się każdy z nas.

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski. / Fot. PAP/Tomasz GzellNiewielu Polaków potrafi sprawnie poruszać się w prawnej dżungli. Im właśnie służyć ma codziennik. Do opisów i wyjaśnień dojdą również formularze i wzory pism. Twórcy serwisu przewidują dział z najczęściej zadawanymi pytaniami i obiecują bieżącą aktualizację opisywanych zagadnień. jak jest to ważne, uzmysłowił Rzecznik Praw Obywatelskich, przypominając, że przez ostatnie 20 lat opublikowanych zostało 300 tysięcy stron Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego.

Serwis ma być interaktywny. Specjaliści biura Recznika Praw Obywatelskich będą odpowiadali również na indywidualne pytania. Odpowiedzi zostaną sformułowane tak, by służyły również osobom, które znalazły się w podobnej sytuacji.

Serwis miał być reklamowany w dość nietypowy sposób - karta z jego internetowym adresem trafić mogła do każdego maturzysty i osoby po raz pierwszy odbierającej dowód osobisty. Niestety, jak mówi dr Kochanowski, taką formą współpracy, a w konsekwencji - zwiększeniem świadomości prawnej obywateli, nie jest już zainteresowana minister edukacji Katarzyna Hall, ani minister spraw wewnętrznych Grzegorz Schetyna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.