Facebook Google+ Twitter

Cohabitat Gathering 2012. Siła jest w społeczności

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-14 12:54

13-14.10 w Łodzi 2. edycja Cohabitat Gathering. Festiwal w duchu "zrób to sam" i "open source" przybliży tematykę autonomicznych siedlisk, budownictwa naturalnego, żywności i wspólnot mieszkalnych. Finansowany jest przez społeczność.

Prostota w XXI wieku

Co się dzieje, kiedy 480 entuzjastów ekologii i tworzenia w idei “zrób to sam”
i “open source” spotyka się w jednym czasie i miejscu? Będą mieli okazję przekonać się o tym wszyscy, którzy przyjadą na dwudniowy Festiwal Cohabitat Gathering 2012, startujący 13 października w Łodzi. To już druga edycja tego niezwykłego wydarzenia. Jego inicjator, Paweł Sroczyński, zafascynowany jest innowacyjnymi rozwiązaniami, które udostępniane za darmo i w jak najszerszym zakresie, pomagają projektować i budować zdrową i przyjazną przestrzeń.

Brzmi zagadkowo? Spróbujmy przyjrzeć się bliżej tej ciekawej inicjatywie. Hasło tegorocznej edycji to “Simplicity Rediscovered”, czyli “odkrywanie prostoty na nowo”. Czy czasem macie wrażenie, że babcia mówiła wiele lat temu coś, do czego sami obecnie dochodzicie? Czy Wam też kołacze się po głowie pytanie: jak to jest, że wciąż kupuję nowe rzeczy, a mimo to czuję niedosyt i wciąż czegoś mi brak? A gdyby tak samemu tworzyć potrzebne przedmioty...

Program festiwalu

O czym właściwie jest ten festiwal? O wiedzy, o dzieleniu się mądrymi, prostymi
i dostępnymi rozwiązaniami, o tworzeniu społeczności, w których ludzie sobie pomagają, gdzie przy połączeniu ich umiejętności, wiedzy i doświadczenia powstaje nowa jakość, przestrzeń do eksperymentów, ale też pielęgnowania tradycji.

Pierwszego dnia festiwalu 11 zaproszonych ekspertów: działaczy, naukowców
i wynalazców przybliży projekty, w które są zaangażowani. Niektóre z tematów to: budowanie z użyciem kostek słomy, wspólnoty mieszkalne i alternatywne sposoby mieszkania, suwerenność żywnościowa, energia odnawialna. Drugiego dnia równolegle odbędą się cztery dyskusje panelowe: współpraca open source (eksperci: Waag Society, SolarFire, Platoniq), konstrukcje naturalne (eksperci: Barbara Jones, prof. Georg Maybaum), budowanie społeczności (eksperci: Helen Jarvis, Dick Urban Vestbro, Community Tools), ekosystemy żywności (eksperci: Jadwiga Łopata, Incredible Edible, AgroKruh).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.