Facebook Google+ Twitter

Coheed And Cambria po raz pierwszy w Polsce!

5 lipca w warszawskiej Stodole fani progresywnego grania będę mieć swoje święto - tego dnia zagra amerykańska formacja Coheed And Cambria!

 / Fot. Materiały prasoweSwoją muzyczną działalność zaczęli w 1995 pod nazwą Shabütie. Obecna nazwa nastała w 2001 roku. Twórczość kwartetu koncentruje się wokół sagi "The Amory Wars", której autorem jest wokalista zespołu Claudio Sanchez. Każdy krążek jest swoim koncept albumem, skoncentrowany na kolejnej części sagi o rodzinie Kilgannonów, której członkami są m.in.: Coheed, Cambria i ich syn Claudio. Sam zespół przyznaje się do inspiracji takimi gwiazdami jak Iron Maiden (wystąpili nawet na tribute albumie "Maiden Heaven" z utworem "The Trooper"), Led Zeppelin czy Pink Floyd.

Swój pierwszy krążek "The Second Stage Turbine Blade" wydali w 2002 roku. Przełomem okazał się jednak drugi album "In Keepeing Secrets of Silent Earth: 3", po którym zespół ruszył w tournee po Stanach Zjednocznonych i Europie, koncentrując z takimi zespołami jak AFI, Linkin Park czy Slipknot. Po sukcesie tego krążka na zespół zwróciła uwagę wytwórnia Columbia Records. W 2005 ukazał się dotychczas największy komercyjny sukces zespołu - album "Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume One: From Fear Through the Eyes of Madness". Słychać na nim, że zespół przechodzi z kierunku post-hardcore ku progresywnemu rockowi. W serwisach muzycznych pojawiają się opinie, że są cięższą wersją Led Zeppelin.

Dwa lata później swoją premierę miał "Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume Two: No World for Tomorrow", który chronologicznie zamyka sagę "The Amory Wars". Płyta zadebiutowała na szóstym miejscu Billboardu. Z tego albumu pochodzi m.in. utwór "Feathers", do którego teledysk został nagrodzony w 2008 roku przez magazyn Kerrang! za najlepsze wideo. Można zobaczyć go na oficjalnej stronie zespołu, tak jak inne (aczkolwiek nie wszystkie) teledyski grupy.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.