Facebook Google+ Twitter

Colin Farrell na Festiwalu Filmowym w Rzymie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-28 22:23

Na III Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rzymie pokazano "Pride and Glory" Gavina O'Connora. To jeden z 20 filmów jakie są pokazywane w konkursie.

W związku z pokazem w Rzymie pojawił się hollywoodzki aktor Colin Farrell, grający główna rolę w tym filmie. Aktor, znany między innymi także z głównej roli w filmie "Aleksander" Oliviera Stone'a, jest jedną z gwiazd festiwalu w Wiecznym Mieście.

Film "Pride and Glory". opowiada o rodzinie nowojorskich policjantów rozdartej aferą korupcyjną. Oprócz Colina Farrella, który zagrał skorumpowanego policjanta, występują też Edward Norton i John Voight.

Na konferencji w Rzymie po pokazie "Pride and Glory" dziennikarze pytali Farrella jak ocenia lata pracy w Hollywood. Colin Farrell odpowiedział, że praca aktora jest zawsze taka sama, niezależnie jak duży jest budżet filmu. Zauważył natomiast, że często twórcy niskobudżetowych produkcji "mają więcej wolności". Mówiąc o "kosztach" kariery aktorskiej, zwrócił uwagę, że media brutalnie wdzierają się w życie prywatne znanych osób, tak jakby to była "kwatera do wynajęcia".

O nagrody na III Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Rzymie walczą między innymi afgański obraz o absurdzie wojny "Opium War" i brytyjsko-węgierski film "Good", z udziałem Viggo Mortensena w roli pisarza kolaborującego z nazistami. Konkuruje z nimi film pod tytułem "8" - to zbiorowa praca ośmiu sławnych reżyserów, z których każdy nakręcił własną nowelę filmową. Inspiracją było osiem Milenijnych Celów Rozwoju, wyznaczonych w 2000 roku przez ONZ na rzecz poprawy poziomu życia mieszkańców globu.

W konkursie zostanie też zaprezentowana komedia "Serce na dłoni" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. W programie jest także włosko-francusko - polska koprodukcja "Rezolucja 819" o masakrach w Srebrenicy w reżyserii Włocha Giacomo Battiato, z udziałem Karoliny Gruszki.

Festiwal w Rzymie zakończy się w piątek, 31 października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.