Facebook Google+ Twitter

Colin Powell oficjalnie poparł Baracka Obamę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-19 18:04

Były amerykański sekretarz stanu w administracji George'a Busha Colin Powell poparł kandydata demokratów w wyścigu o fotel prezydencki.

W wywiadzie dla telewizji NBC Powell stwierdził, że Barack Obama jest inspirującą postacią i wszyscy obywatele, nie tylko Afroamerykanie, byliby dumni z jego wygranej. Zwracając się do wyborców, Powell prosił, by podobnie jak on zaufali kandydatowi demokratów.

Komentatorzy podkreślają, że deklaracja byłego sekretarza w administracji republikańskiego prezydenta ma duże znaczenie w kontekście zbliżających się wyborów. Ich zdaniem poparcie Powella może w znacznym stopniu pomóc Barackowi Obamie.

Decyzja Powella, by poprzeć demokratę może wynikać z faktu, że republikanin skupiał się głównie na negatywnej kampanii przeciwko Obamie. Zdaniem byłego sekretarza stanu kampania wyborcza McCaina była zbyt powierzchowna. - To nie jest podejście, którego Amerykanie potrzebują - dodał.

Według amerykańskich mediów dla Powella nie była to łatwa decyzja. Były sekretarz stanu podczas kampanii rozmawiał wielokrotnie z obydwoma kandydatami. Stwierdził jednak, że to demokrata a nie republikanin John McCain ma cechy determinujące przyszłego prezydenta.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się 4 listopada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.