Facebook Google+ Twitter

Color in the Street – wykład Roberta Walkera

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-09-03 12:22

9 września w Akademii Fotografii w Warszawie odbędzie się bezpłatny wykład światowej sławy fotografa Roberta Walkera o fotografii ulicznej zorganizowany przez Galerię RAL 9010.

12 września (czwartek) o 19:00 Galeria RAL 9010 zaprasza na wernisaż jego wystawy "Color In The Street".


Ogólnodostępny wykład rozpocznie się godzinie 15:00 przy ulicy Marszałkowskiej 3/5 w Warszawie. Artysta zaprezentuje ponad 30 letni dorobek twórczy, omówi prace innych artystów zajmujących się kolorową fotografią uliczną oraz wyjaśni co sprawia, że ich prace oddziałują na widza jak przedstawienie malarskie.

Robert Walker jest doceniany przez wielu światowych krytyków fotografii oraz historyków sztuki, wśród których wymienić należy chociażby Maxa Kozloffa, Iana Jeffrey’a czy Hansa-Ulricha Obrista. W 1984 roku wydał z Williamem S. Burroughsem, ikoną pokolenia bitników, pierwszą książkę New York Inside Out. W 2000 roku ukazał się jego samodzielny album Color is Power, prezentujący praktycznie całą jego drogę twórczą. Głównym tematem zdjęć Roberta Walkera są wielkoformatowe reklamy umieszczane w przestrzeni miast takich jak Wenecja, Nowy Jork, Montreal czy Warszawa. Artysta w swojej twórczości dokonuje subiektywnego przedstawienia miasta jako reklamy: scalonego, niezwykle chaotycznego i co najważniejsze – kolorowego. Ta najważniejsza cecha jego fotografii wywodzi się m.in. z jego uwielbienia sztuki abstrakcyjnej, którego źródłem były studia na wydziale malarstwa w Concordia University w Montrealu. Jego prace były prezentowane na wystawie indywidualnej w Muzeum Sztuki w Łodzi w 2001 roku, a także w tym samym miejscu na tegorocznej wystawie Korespondencje.

Walker jest wciąż bardzo aktywnym twórcą o czym świadczy jego zaangażowanie w projekt Real Venice towarzyszący 54. Biennale Sztuki Współczesnej w Wenecji. Był także jednym z trzech finalistów Scotiabank Photography Award 2013 – najważniejszej kanadyjskiej nagrody przyznawanej fotografom.

***

Galeria RAL9010 powstała w 2010 roku. Promuje sztukę współczesną poprzez działalność wystawienniczą jak i handlową. Mieści się w minimalistycznej przestrzeni przy ul. Złotej w Warszawie. Pomaga ocenić, weryfikuje i ułatwia nabycie konkretnego dzieła sztuki. Integruje środowiska artystów, historyków sztuki oraz kolekcjonerów.
(Karolina Nowak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.