Facebook Google+ Twitter

“Colour Into Liquid Air” – wystawa Gracjany Rejmer-Canovas

W dniach 7 lutego – 23 marca 2014 roku odbędzie się w galerii Habitat Platform przy King’s Road w Londynie wystawa prac polskiej artystki Gracjany Rejmer-Canovas.

 / Fot. Gracjana Rejmer-CanovasGracjana Rejmer-Canovas ukończyła Slade School of Fine Art w Londynie. Jej praca malarska, zatytułowana "Yellow Line" (Żółta Linia, 200x180 cm, olej na płótnie), została zakupiona przez brytyjskiego projektanta mody Paula Smitha do jego kolekcji sztuki.

Artystka została zaproszona przez Habitat Platform do specjalnego projektu, który zamienił białą przestrzeń galerii, w „eksplozję” kolorów, poprzez malarską instalację zatytułowaną: ‘Colour Into Liquid Air’. Zapowiedź wystawy: http://vimeo.com/86108077 i http://www.gracjana.co/www.gracjana.co/index-gracjana.html

Habitat Platform to designerski projekt, który wspiera i promuje talenty. Galeria mieści się na pierwszym piętrze Domu Handlowego Habitat przy King’s Road w Londynie, który w tym roku obchodzi 50-lecie swojego istnienia.
Inspirację do projektu ‘Colour Into Liquid Air’ stanowią otaczające artystkę kolory, przestrzeń studia w dzielnicy Southwark, w którym artystka tworzy oraz Hampstead, w której mieszka. Rejmer-Canovas czerpie również z ogromnego bogactwa kulturowego Londynu. W przygotowanym projekcie, farbuje naturalnymi barwnikami bawełniane płótna, a następnie nakłada warstwy akrylowej i olejnej farby. W ten sposób powstały w galerii ściany i podłogi „zalane” obrazami, które stworzyły „oazę” kolorów. Zainspirowana malarstwem Amerykańskich Abstrakcjonistów oraz malarstwem tzw. Colour Field Rejmer-Canovas zaprezentowała płótna w różnych kompozycjach, konfiguracjach i rozmiarach. Ponad 12 obrazów stanowi indywidualny i odrębny świat, który składa się w jeden zintegrowany i spójny obraz.

Mówi Holly Wood - kuratorka wystawy: „Habitat jest idealnym miejscem dla Gracjany na jej pierwszą, indywidualną wystawę w Londynie. Dobór materiałów i liczne odniesienia do otaczającej rzeczywistości, zabiorą nas w podróż i pozwolą przypomnieć sobie ciepłe dni i odległe wyprawy. Jestem podekscytowana współpracą z Gracjaną przy tym oryginalnym i inspirującym projekcie. Zapraszam na wystawę, która pozwoli zanurzyć się w bogactwie kolorów”.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Susan Bell zrobiła interesujący filmik, życzę powodzenia pani Gracjanie (piękne imię) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.