40102 miejsce

Comarch Cracovia po raz szósty mistrzem Polski!

Dziś po siedemnastej, hokeiści z Krakowa pokonując 2:0 GKS Tychy i doprowadzając rywalizacje w fazie play off do stanu 4:2, zdobyli po raz szósty w historii mistrzostwo Polski.

Radość zawodników Cracovii po zdobyciu tytułu mistrza Polski. / Fot. PAP Jacek Bednarczyk Bramki na wagę „złota” zdobyli dwaj defensywni gracze, Jarosław Kłys oraz Vladimir Buřil. „Pasy” mistrzostwo naszego kraju zdobywały w 1937, 1946, 1947, 1949 i 2006 roku.

Podczas pierwszej tercji nie oglądaliśmy bramek, mimo bardzo ofensywnej gry obydwu zespołów. W drugiej tercji było bardzo gorąco za sprawą sędziów, którzy nałożyli na graczy w sumie aż 48 minut kar. W 28. minucie w przewadze dwóch graczy hokeiści gospodarzy wyszli na prowadzenie, a bramkę zdobył Jarosław Kłys. W trzeciej tercji na lodowisku przeważali zawodnicy z Tych. Na około dwie minuty przed końcem trener GKS-u postanowił wycofać bramkarza i niestety zamiast bramki wyrównującej padł drugi gol dla Cracovii, a jej autorem został Vladimir Butil.

COMARCH CRACOVIA - GKS TYCHY 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0
- Kłys 27:28
2:0 - Buril 58:16

Comarch Cracovia: Radziszewski (Jakubowski) - Csorich, Kuc, L.Laszkiewicz, Słaboń, D.Laszkiewicz - Noworyta, Kłys, Badžo, Mihalik, Hlouch - Buřil, Dulęba, Piotrowski, Pasiut, Drzewiecki - Marcińczak, Landowski, Verčik, Kowalówka, Witowski.
GKS Tychy: Sobecki (Witek) - Gonera, Gwiżdż, Bacul, Parzyszek, Woźnica - Majkowski, Śmiełowski, Proszkiewicz, Garbocz, Sarnik - Jakeš, Sokół, Wołkowicz, Krzak, Bagiński - Kotlorz, Piekarski, Gawlina, Jakubik, Matczak.

Sędzia: Jacek Rokicki (Nowy Targ).
Widzów: ok. 2500.

Wszystkie sześć spotkań finałowych stało na bardzo wysokim poziomie i możemy jedynie żałować, że ekipa GKS-u nie wygrała i nie obejrzymy siódmego spotkania.