Facebook Google+ Twitter

Concha Buika 15 kwietnia wystąpi we Wrocławiu. Do wygrania bilety!

Concha Buika - pierwsza w historii czarnoskóra gwiazda flamenco i jedna z najbardziej oryginalnych postaci współczesnej hiszpańskiej sceny muzycznej - 15 kwietnia 2011 r. wystąpi we Wrocławiu. Wygraj jedno z trzech podwójnych zaproszeń na ten koncert!

Jej debiutancki album - "Buika" - ukazał się nakładem wydawnictwa Warner Music w 2005 roku. Rok później wyszedł drugi album pt. "Mi niña Lola", nagrodzony jako najlepszy album i najlepsza produkcja podczas ceremonii rozdania Hiszpańskich Nagród Muzycznych. Jej trzeci projekt, "Niña de fuego", wyprodukowany i zaaranżowany przez Javiera Limóna oraz nagrany pod jego kierownictwem, wprowadził Conchę Buikę do świata najlepszej współczesnej muzyki fusion i zdobył dla niej nominacje dla najlepszego albumu i najlepszej produkcji podczas ostatniej edycji latynoamerykańskich nagród Grammy.

Jej ostatni album, "El Ultimo Trago", to efekt współpracy ze słynnym kubańskim pianistą, Chucho Valdésem. Został nagrany w studiu Abdala na Kubie, a hołdem oddanym meksykańskiej pieśniarce Chaveli Vargas w 90. rocznicę jej urodzin i zawiera utwory z repertuaru tej pieśniarki. "Las ciudades", "Las simples cosas", "Sombras", "Luz de Luna" - to tylko kilka z piosenek, które Chavela wykonywała na takich scenach, jak nowojorska Carnegie Hall, Luna Park w Buenos Aires czy paryska Olympia, a także w filmach Pedro Almodóvara i Alejandra Gonzaleza Iñarritu.

Z kolei Chucho, legenda fortepianu, otrzymał 14 nominacji do nagród Grammy i pięć statuetek. Chucho i Buika swoją wysoką pozycję w muzycznym świecie osiągnęli, idąc różnymi drogami, ale drogi obojga naznaczone były afrykańskimi korzeniami ich przodków, a także pasją, spontanicznością i nieskazitelnymi wykonaniami muzycznymi.

Wygraj zaproszenie na koncert! Pytanie konkursowe:

Gdzie i w którym roku urodziła się Concha Buika?

Sponsorem 3 podwójnych biletów jest wROCKfest. Na odpowiedzi czekam do czwartku 14 kwietnia do godziny 13.00 pod adresem scenaartystyczna@gmail.com z dopiskiem "konkurs Flamenco".

Koncert odbędzie się w piątek 15 kwietnia 2011 r. o godz. 20. 00 w C.S. Impart przy ul. Mazowieckiej 17 we Wrocławiu.

Źródło materiału: wROCKfest.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czy El Último Trago (nazwa ostatniego albumu) możemy tłumaczyć jako "ostatni łyk" ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważne! Aby otrzymać bilet trzeba posiadać dowód osobisty !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.