Facebook Google+ Twitter

Condoleezza Rice oraz prezydent Kaczyński już po śniadaniu

Przed chwilą zakończyło się uroczyste śniadanie, w którym uczestniczyli Condoleezza Rice oraz prezydent Lech Kaczyński.

- Jednym z głównych celów strategicznych jakie sobie stawiałem, został zrealizowany. Dzień 20 sierpnia 2008 roku jest dla mnie dniem sukcesu - powiedział Lech Kaczyński na spotkaniu z dziennikarzami, zorganizowanym tuż po śniadaniu. Prezydent dziękował byłej minister Annie Fotydze oraz Radosławowi Sikorskiemu.

- Jest to dzień historyczny - podziękowała prezydentowi Kaczyńskiemu Condoleezza Rice podkreślając silną przyjaźń jaka łączy Stany Zjednoczone z Polską. Sekretarz Stanu jest właśnie w drodze do Sejmu, gdzie spotka się z Bronisławem Komorowskim - Marszałkiem Sejmu.

Na godz. 11:30 planowane jest podpisanie umowy w Kancelarii Prezesa Ministrów. W imieniu Polski uczyni to Radek Sikorski. Całą uroczystość rozpocznie swoim przemówieniem premier Tusk, po którym wystąpi prezydent Kaczyński. Po tej uroczystości Condoleezza Rice odbędzie solenny lunch z premierem Donaldem Tuskiem.

Jak podaje TVN24, 45 proc. Polaków popiera ideę instalacji tarczy antyrakietowej w Polsce. Natomiast 37 proc. naszych rodaków jest przeciwko, a prawie co piąty Polak nie ma określonego zdania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.