Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10833 miejsce

Conosci l'Italia?* Nie, ale wiem gdzie zajrzeć!

Dwaj bracia od dzieciństwa interesowali się krajem wielkiego buta. Ich pasja rozwijała się z roku na rok, aż w końcu stworzyli jedyny w swoim rodzaju klub miłośników Italii. 11 lipca, tuż przed północą zaistnieli w sieci.

Public domain. Zdkjecie satelitarne Polwyspu Apeninskiego z marca 2003. / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f6/Satellite_image_of_Italy_in_March_2003.jpgDwa dni temu ruszył nowy portal zajmujący sie tematyką włoską. Portal Wlochy.edu.pl jest realizowany w ramach projektu klubu miłośników języka włoskiego i kultury włoskiej - „Club italiano – Innamorati d’Italia” . Prezes klubu, Rafał Bednarski, planuje „dążyć do tego by był to największy serwis edukacyjno-informacyjny o tematyce włoskiej. Chcemy przybliżyć obiorcom historię i kulturę Włoch“.

Prócz tematyki historyczno-kulturowej, znajdziemy na stronach serwisu artykuły o tematyce współczesnej, m.in. o formach edukacji we Włoszech, wraz z opisem możliwości dostępnych dla każdego, jak stypendia, staż, praktyka, praca i inne. Serwis będzie zawierał informacje zarówno o włoskich przepisach prawnych, jak i o najciekawszych miejscach Półwyspu Apenińskiego, które zainteresują turystów. Nie zabraknie również miejsca dla pasjonatów języka włoskiego. W dziale „Publikacje po włosku” czytelnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił, pisząc teksty w tym języku.

 / Fot. www.wlochy.edu.plCzłonkami klubu są przede wszystkim tłumacze i osoby zajmujące się dziennikarstwem amatorskim, związanym z tematyką włoską. Nie są to tylko Polacy. "Club Italiano - Innamorati d'Italia", pomimo krótkiego istnienia współpracuje z wieloma instytucjami, np. Istituto Italiano di Cultura di Cracovia, Italiano Facile - Szkoła Języka Włoskiego, Istituto Linguistico Mediterraneo, polonijną gazetą we Włoszech „Nasz Świat“ oraz z Radiem Warszawa, które raz w tygodniu nadaje jedyną w Polsce audycje dotyczącą Włoch i włoskiej muzyki - Viva Italia.

Założycielem Klubu i koordynatorem projektu jest młody, 23 letni student finansów i księgowości, Rafał Bednarski. Wraz z bratem Piotrem, który zajmuje się stroną techniczną, są zafascynowani Italią. Każdego dnia poświęcają wiele godzin na prowadzenie portalu. Rafal założył klub w 2007 r. Piotr udostępnił go internautom, programując portal internetowy, który przed dwoma dniami został rozbudowany.

- Jako pierwsi w Polsce stworzyliśmy platformę informacyjną w internecie, w której zwracamy się do osób zainteresowanych Włochami i językiem włoskim. 11 lipca br. rozbudowaliśmy się w sieci. Chcemy poszerzyć w Polsce wiedzę na temat tego ciekawego kraju. Portal tworzony jest również przez czytelników, publikujących teksty, związane z Italią - opowiada entuzjastycznie Rafał Bednarski

******

Rafał Bednarski zgłosił się do mnie z prośbą o uczestnictwo w tym projekcje. Entuzjazm, z jakim o nim opowiadał dał mi do zrozumienia, że pasja jest niezastąpioną siłą w realizacji własnych marzeń. Zgodziłam się. Chciałam podziękować Wiadomościom 24, bo jeśli teraz mogę uczestniczyć w tak wielkim projekcie to tylko dzięki Wam. Specjalne podziękowania dla Pawła Nowackiego za udzielenie mi niezbędnych wskazówek jak również dla Jacka Pisuli za okazaną mi pomoc.

* Conosci l'Italia?
- czy znasz Włochy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

fajny portal!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ conosco Italia molto bene. Dzięki za info. Świetna inicjatywa. Jestem za.

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-)+

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.07.2008 21:02

(+) bede czestym gosciem na tym portalu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.