Facebook Google+ Twitter

Conradowska latarnia rozświetli krakowski Rynek

W najbliższy poniedziałek rozpoczyna się w Krakowie 1. Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada. Jako symbol poezji Conrada, Wieża Ratuszowa na krakowskim Rynku Głównym na sześć dni zamieni się w rozświetloną latarnię morską.

Plakat festiwalu. / Fot. Promo– Latarnia, kojarząca się z twórczością Josepha Conrada, jest motywem przewodnim layoutu plakatów festiwalowych; pojawia się także w logo – wyjaśnia Magdalena Sroka, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.
– Mamy nadzieję, że światło na Wieży Ratuszowej, widoczne na odległość dziesięciu kilometrów i świecące we wszystkie strony świata, jeszcze wyraźniej zasygnalizuje krakowianom, że w mieście dzieje się coś ważnego, że trwa wielkie święto literatury. Planujemy powtarzać ten pomysł co roku, przy kolejnych edycjach wydarzenia – dodaje.

Przez sześć festiwalowych dni w mieście gościć będą wybitni twórcy z zagranicy oraz doborowe grono polskich pisarzy m.in. Olga Tokarczuk, Andrzej Stasiuk, Jerzy Pilch oraz czołówka polskich reportażystów m.in. Wojciech Jagielski i Mariusz Szczygieł.

Festiwal zainaugurują: pokaz filmu "Wszystkie poranki świata" oraz niezwykły koncert Jordiego Savalla "Tous les matins du monde" dedykowany Pascalowi Quignardowi.

Już od poniedziałku na naszych łamach będzie można przeczytać relację z każdego dnia festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.