Facebook Google+ Twitter

Constellation Records świętują 15. rocznicę z nowym Godspeedem

Seria koncertów w europejskich miastach zaczyna się już w połowie listopada. Znamy wreszcie dokładne rozpiski wydarzeń w Bernie, Paryżu, Monachium, Wiedniu i Lipsku. Atmosferę podgrzewa nowo wydany album Godspeed You! Black Empeeror.

Constellation Records pracowali nad ostatecznym kształtem imprezy przez długie tygodnie, wybierając najważniejsze dla swojej dotychczasowej działalności hale koncertowe i kluby w różnych europejskich metropoliach, oraz dopinając ostateczne wersje line-upów. Z listy artystów wypadł w międzyczasie jeden z nowych, bardzo przyjemnych zespołów w rodzinie Constellation: Siskiyou, rekompensatą jest jednak kolejne miasto na trasie (Monachium), oraz występy Carli Bozulich i Matany Roberts na czterech wydarzeniach, fenomenalną HRSTĘ, związaną personalnie z Godspeed You! Black Empeeror, a także pojedynczy występ w Bernie fenomenalnego Colina Stetsona, który czarował polską publiczność jeszcze tego lata na Off Festiwalu.

Tutaj można obejrzeć zapowiedź filmową wydarzenia.

15-lecie w Bernie będzie świętowane wyjątkowo uroczyście: minimum 11 artystów przez cztery dni ze stajni Constellation Records, artystyczny kolektyw rodem z Belgradu, prezentujący swoją instalację żonglującą z motywami i okładkami charakterystycznymi dla wytwórni (Dis-Patch), wystawa okładek, panele dyskusyjne i inne atrakcje około konstelacyjne.A więc 15 listopada otwarcie festiwalu w Szwajcarii, razem z otwarciem powyższej wystawy i występem psychodelicznej folklorystyki, czyli Elfin Saddle z Kanady.

16 listopada: oczekiwani tym bardziej, że dopiero wydali płytę, która miała się nigdy nie ukazać, Godspeed You! Black Empeeror. Kilka dni światło dzienne ujrzał nowy krążek tego legendarnego dla post-rockowców zespołu "Allelujah! Don't Bend! Ascend!"- nieoczekiwany, w związku z tym, że muzycy od lat zarzekali się, że nigdy już nie nagrają niczego razem. Obok nich inny intrygujący, psychodeliczny projekt: Hangedup.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.