Facebook Google+ Twitter

Contador zawieszony na dwa lata,pozbawiony zwycięstwa w TdF2010!

Decyzja UCI o odebraniu Alberto Contadorowi zwycięstwa w Tour de France 2010 i zawieszeniu prawa do startów na dwa lata, została podtrzymana przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu.

Alberto Contador podczas Vuelta al País Vasco 2006 / Fot. Domena publicznaWkrótce po wygraniu prestiżowego wyścigu Tour de France w 2010 roku, Alberto Contador został poinformowany przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) o pozytywnym wyniku badania antydopingowego. Wykryto niedozwoloną substancję clenbuterol. W wyniku tego, zwycięzca Tour de France (3 razy), Giro d'Italia (2 razy) oraz Vuelta a Espana (1 raz) został zawieszony i pozbawiono go tymczasowo zwycięstwa w TdF.

Na początku 2011 roku Hiszpańska Federacja Kolarska uniewinniła Contadora, jednakże UCI zaskarżyła tę decyzję do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), który podtrzymał stanowisko UCI.

W praktyce Contador traci zwycięstwo w Tour de France 2010 na rzecz Andego Schlecka oraz zwycięstwo w Giro d'Italia 2011 na rzecz Michele Scarponiego. Okres dwuletniej dyskwalifikacji już biegnie, co oznacza, że Alberto Contador wystartuje w tegorocznej Vuelcie.

Tymczasem, za Wielką Wodą, prokuratura w Los Angeles zamknęła śledztwo przeciwko wielkiemu rywalowi Contadora, Lance'owi Armstrongowi, siedmiokrotnemu zwycięzcy TdF, któremu nie postawi zarzutów stosowania niedozwolonych środków dopingowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.