Facebook Google+ Twitter

Content marketing, a SEO

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-07 12:36

Content marketing to co raz popularniejsza forma promocji w Internecie. Co to właściwie jest content marketing? Jaki wpływ na ogólnie pojęte SEO?

Co to jest Content Marketing?

Moja definicja content marketingu: Content marketing jest to tworzenie i rozpowszechnianie unikalnych, wartościowych treści w szeroko pojętym Internecie oraz poza nim. Koniec definicji.

Nie chcę za bardzo się rozpisywać na temat form content marketingu. Generalnie istotą content marketingu jest po prostu tworzenie interakcji z użytkownikami, co w ogólnym założeniu ma nam poprawiać wizerunek, a w efekcie dawać lead’y (cokolwiek to oznacza dla różnych branż). Tak naprawdę każda kampania content marketingu jest inna, i w zależności od wcześniej założonych celów ów kampanii, środki przekazu do jej realizacji mogą być różne.

Content Marketing, a pozycjonowanie

Content marketing to nie tylko treści, ale również i linki. Każda wzmianka o firmie, każdy artykuł ekspercki, wzbogacony jest w większości przypadków o odnośnik do serwisu. Linki takie są przeważnie z anchorem brand’owym, czyli np. (pogrubione to link)

"Takie są realia naszego rynku – twierdzi Jan Kowalski z firmy XYZ"

Osoby siedzące w SEO, zdają sobie sprawę, że o wiele większą „moc” mają anchory ze słowami kluczowymi tzw. money keywords. Postać rzeczy zmienia tu fakt, jeżeli w nazwie domeny występuje słowo kluczowe, np. opony.pl – w tym przypadku taki link oddziałuję oczywiście na frazę „opony”. No, ale większość firm, ma raczej domenę z nazwą swojego brand’u.

Kampanię content marketingu można w bardzo skuteczny sposób wykorzystać do zwiększenia widoczności serwisu w wynikach naturalnych Google. Idealnie do tego służą publikacje w zewnętrznych serwisach. Takie serwisy możemy przecież traktować jako lepsze pressel page – możemy je po prostu odpowiednio podlinkowywać. Większość serwisów publikujących treści, to stare, wieloletnie domeny, z bardzo wysokim trust rank, więc „odpowiednie” ich podlinkowywanie daję bardzo dobre efekty SEO.

Zapraszam do przeczytania całego artykułu pod adresem: Content marketing, a SEO
(Wojciech Przekop)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.