Copa America: Brazylia przegrała z Kolumbią

Współautorzy: Rosemary x

Mistrzostwa Ameryki Południowej rozkręcają się z każdym dniem. Dzisiaj Brazylia uległa Kolumbii. Mecz zakończył się wynikiem 0:1.

/ Fot. CC 2.Jedynego gola w tym meczu zdobył w 36. minucie Jeison Murillo. Kolumbijczyk doskonale wykorzystał zamieszanie w polu karnym i strzelił precyzyjnie, myląc Jeffersona. Szanse na gola dla Brazylijczyków zaprzepaścił Roberto Firmino. Bramkarz Kolumbii - David Ospina wyszedł z bramki w 58. minucie, a Elias podał piłkę do Roberto, który mając przed sobą pustą bramkę spudłował. Kibice Brazylii byli zawiedzeni, bo przed meczem w gronie faworytów raczej stawiana była drużyna z ich kraju. Niestety nie obyło się bez przykrych incydentów. Gdy mecz się zakończył, niekorzystnym wynikiem dla piłkarzy z Brazylii, Neymar mocno kopnął piłką w Pablo Armero, który pod wpływem uderzenia wypadł na murawę. Jego koledzy natychmiast podeszli do napastnika z Barcelony, a Carlos Bacca, najbardziej agresywny z nich, odepchnął Neya, który aż się zatoczył. Sędzia natychmiast zareagował i obydwóch zawodników ukarał czerwona kartka.
Tak o to Kolumbia zrewanżowała się za porażkę w ćwierćfinale mistrzostw świata sprzed roku. Ostatecznie z boiska z punktami zeszła Kolumbia, Brazylia niestety tylko z czerwona kartka.
Jednak w tabeli górą jest już Canarinhos, która obecnie zajmuje drugie miejsce. Piłkarze z Kolumbii są o pozycję niżej.
Brazylijczycy już niebawem zmierzą się z Wenezuelą. W tym spotkaniu nie weźmie udziału Neymar.