Copa America. Urugwaj z Paragwajem w finale

Nie było niespodzianek w półfinałach Copa America. Urugwaj pokonał Peru 2:0, po dwóch bramkach Luisa Suareza, a Paragwaj "wymęczył" zwycięstwo nad Wenezuelą dopiero w rzutach karnych (5:3). W regulaminowym czasie gry był remis 0:0. Finał zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 21 czasu polskiego.

Sonda

Kto wygra Copa America?

/ Fot. EPA/MARCOS URISA

Pewni "Charrucas"

Urugwaj wygrał z Peru 2:0, w pierwszym półfinale mistrzostw Ameryki Południowej. Obie bramki dla popularnych "Charrucas" strzelił Luis Suarez. Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Obie drużyny skupiały się przede wszystkim na grze w defensywie. Dopiero pod koniec tej odsłony meczu, Urugwaj zagrał odważniej i stworzył sobie kilka okazji bramkowych. Jednak na pierwszego gola, kibice musieli czekać aż do drugiej części meczu. Osiem minut po przerwie, Fernandez odbił mocny strzał Forlana, ale na dobitkę Suareza, bramkarz Peru nie mógł już nic poradzić. W kolejnych kilku minutach meczu, wyrównać próbowali Peruwiańczycy. Jednak zanim udało im się stworzyć okazję bramkową, było już 2:0 dla Urugwaju. Kolejny "cios" zadał napastnik Liverpoolu, który w sytuacji sam na sam minął bramkarza i "wpakował" piłkę do pustej bramki. Do końca meczu, Urugwaj kontrolował już grę i po końcowym gwizdu mógł świętować awans do finału. W niedzielę, Forlan i spółka staną przed szansą wywalczenia 15. tytułu mistrzowskiego w historii.

Paragwaj znów lepszy w karnych

Przeciwnikiem Urugwaju w meczu o puchar będzie Paragwaj. Jednak ćwierćfinałowi pogromcy Brazylii, znów wygrali w dramatycznych okolicznościach. Ich rywalem była reprezentacja Wenezueli. Pierwsza połowa nie rozgrzała specjalnie kibiców obu drużyn. Aż do 35. minuty meczu, sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Wówczas sędzia błędnie nie uznał bramki dla Wenezueli, którą strzelił Oswaldo Vizcarrondo. Chwilę później Paragwaj został uratowany przez Justo Villara. Bramkarz najpierw świetnie obronił uderzenie Juana Arango, a w kolejnej groźnej akcji uratowała go poprzeczka (strzelał wówczas Alejandro Moreno). Druga odsłona spotkania, była jeszcze mniej emocjonująca niż pierwsza partia. Obie reprezentacje przede wszystkim skupiały się na defensywie. W końcówce wynik mógł jeszcze ulec zmianie, ale znów dobrymi paradami wykazali się bramkarze. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia i o awansie decydowały rzuty karne. W nich lepsi byli Paragwajczycy. Po meczu doszło do bójki pomiędzy piłkarzami i członkami sztabów obu reprezentacji.

Finał Urugwaj - Paragwaj odbędzie się w niedzielę o godzinie 21 czasu polskiego. Natomiast dzień wcześniej (o tej samej godzinie), o brąz zagrają piłkarze Peru i Wenezueli. Transmisje meczów w TVP Sport.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!