Facebook Google+ Twitter

Coraz bliżej beatyfikacji Jana Pawła II

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-19 15:58

Benedykt XVI wyraził zgodę na ogłoszenie dekretów uznających heroiczność cnót Jana Pawła II i męczeństwo księdza Jerzego Popiełuszki.

Do beatyfikacji papieża Polaka potrzebne jest jeszcze uznanie cudu za jego wstawiennictwem, natomiast kapelan Solidarności ma już otwartą drogę do chwały ołtarzy.

Zdaniem postulatora procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, księdza Sławomira Odera, dzisiejsza decyzja oznacza półmetek procesu. Dekret o heroiczności cnót, najważniejszy i
podstawowy, pozwala na sfinalizowanie dochodzenia w sprawie cudu, które w drodze wyjątku posuwało się naprzód równoległe z fazą diecezjalną procesu. Dekret wydaje kongregacja spraw kanonizacyjnych, a papież godzi się na jego ogłoszenie uznając tym samym, że całe postępowanie
odpowiada normom kościelnym. Ksiądz Oder przypomina, że pozostał jeszcze "spory kawałek drogi". Nie wyklucza, że i tu "mogą pojawić się niespodzianki". Jest jednak dobrej myśli i tak, jak do tej pory, nie wypowiada się na temat ewentualnej daty beatyfikacji polskiego papieża.

Jesteśmy na półmetku

Według księdza Sławomira Odera - postulatora procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II - dzisiejsza decyzja oznacza, że proces beatyfikacyjny znalazł się na półmetku.
Cud za wstawiennictwem Jana Pawła II dotyczył uzdrowienia osoby cierpiącej na chorobę Parkinsona.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.