Facebook Google+ Twitter

Coraz bliżej końca procesu Antoniego Gucwińskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-19 21:00

Gucwiński, były dyrektor wrocławskie ZOO, został oskarżony o to, że nie zapewnił niedźwiedziowi brunatnemu odpowiednich warunków.

Niedźwiedź przez 10 lat trzymany był w ciasnej klatce. Mago nie miał też wybiegu.

Zeznający podczas dzisiejszej rozprawy pracownicy nie mieli wątpliwości, że Mago był dobrze traktowany. Według pracowników niedźwiedź zachowywał się jak zdrowe zwierzę. Wątpliwości nie miał też biegły z Uniwersytetu Przyrodniczego, profesor Andrzej Dubiel. Według niego niedźwiedź w złych warunkach nie przeżyłby 10 lat. Z tą opinią nie zgodził się przedstawiciel Fundacji VIVA, Cezary Wyszyński. Jego zdaniem opinia biegłego kojarzy się z XVIII-wiecznymi przekonaniami. Fundacja VIVA jest w procesie Antoniego Gucwińskiego oskarżycielem.
Mowy końcowe w procesie Antoniego Gucwińskiego sąd zaplanował na 15 lipca br. Wtedy też ma być ogłoszony wyrok.

O losach niedźwiedzia Mago ukazało się kilkanaście miesięcy temu wiele publikacji oraz relacji radiowych i telewizyjnych. Antoni Gucwiński wyjaśniał, że nie ma w ZOO dla niedźwiedzia odpowiedniego wybiegu. Prokuratura kilka razy umarzała śledztwo w tej sprawie. Ostatecznie akt oskarżenia trafił do sądu dzięki Fundacji VIVA, broniącej praw zwierząt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.