Facebook Google+ Twitter

Coraz bliżej polsko-rosyjskiego porozumienia ws. Katynia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-14 08:02

Rosjanie są gotowi upamiętnić w Polsce ofiary Katynia - dowiedziała sie nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Według informacji gazety, temat ten poruszano na pierwszym spotkaniu polsko-rosyjskiej Grupy do spraw trudnych, które odbyło się wczoraj w Warszawie.

- "Rzeczpospolita" powołuje się na informacje pochodzą z rosyjskich kręgów dyplomatycznych. Według nich, Rosjanie są gotowi upamiętnić ofiary zbrodni katyńskiej poprzez budowę w Polsce pomnika czy muzeum. "Rzeczpospolita" pisze, ze w grę wchodzi również postawienie przez przedstawicieli rosyjskiego biznesu domu dla chorych z rodzin ofiar Katynia.

Sprawa mordu katyńskiego jest jednym z najtrudniejszych problemów, którymi zajmie się polsko - rosyjska grupa. Jak pisze gazeta, na przebieg jej pierwszego spotkania negatywnie wpłynęła piątkowa publikacja "Dziennika", "Historycy z Kremla fałszują naszą historię". Autorzy artykułu napisali między innymi, że strona rosyjska oskarża Polskę o wymordowanie bolszewickich jeńców po 1920 roku. Według "Rzeczpospolitej, która dotarła do tekstu rosyjskiej notatki, nie ma w niej mowy o sprawach, opisywanych przez "Dziennik".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.