Facebook Google+ Twitter

Coraz bliżej wyroku ws. "Krakowiaka"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-11 10:19

Dzisiaj ruszy trzydniowa rozprawa apelacyjna w głównym procesie "Krakowiaka". To jedna z największych spraw przeciwko zorganizowanej przestępczości w Polsce. Janusz T., ps "Krakowiak" był oskarżony m.in o założenie grupy przestępczej. Jego gang dokonywał zabójstw, napadów i kradzieży, a także nielegalnie handlował bronią i narkotykami.

Razem z Krakowiakiem o przynależność do gangu oskarżonych było blisko 30 osób. Wyrok w I instancji zapadł w lutym 2008 roku. Sąd skazał Janusza T. na 25 lat więzienia z możliwością warunkowego wyjścia po 20 latach. Na dożywocie sąd skazał Zdzisława Ł., ps. Zdzicho, uważanego za egzekutora gangu.

Karę 25 lat więzienia otrzymał były szef mafii szczecińskiej Marek M., ps. Oczko, za zlecenie ludziom "Krakowiaka" zabójstwa konkurenta na Wybrzeżu.

Pozostałym 28 oskarżonym sąd wymierzył kary od 3,5 roku w zawieszeniu do 10 lat więzienia. Rozprawę apelacyjną rozłożono aż na trzy terminy ze względu na dużą liczbę oskarżonych i obrońców oraz olbrzymi materiał dowodowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.