Facebook Google+ Twitter

Coraz więcej Amerykanów przeciwko wojnie w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-04 22:13

W Stanach Zjednoczonych narasta niechęć do kontynuowania wojny w Afganistanie. Z najnowszych sondaży wynika, że Amerykanie przestają wierzyć w zwycięstwo.

Według najnowszych badań instytutu Gallupa, ponad 60% Amerykanów uważa, że operacja w Afganistanie przebiega źle. Tak dużego niepokoju o przebieg wojny mieszkańcy USA nie wyrażali od początku prowadzonych przez Gallupa sondaży. Z innych badań wynika, że ponad połowa Amerykanów sprzeciwia się wysłaniu do Afganistanu dodatkowych wojsk.

Za zwiększeniem liczebności sił USA w tym kraju opowiada się tylko 1/3 ankietowanych. Słabnące poparcie dla operacji w Afganistanie stawia w trudnej sytuacji Baracka Obamę. Przy rosnącej niechęci opinii publicznej do wojny, wysłanie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych do tego kraju dodatkowych jednostek może być ryzykowne politycznie. Tymczasem amerykańscy dowódcy uważają, że sytuacja w Afganistanie wymyka się spod kontroli i jedynym sposobem na zwycięstwo jest zwiększenie liczebności sił zbrojnych USA. Obecnie w Afganistanie stacjonuje około 60 tysięcy amerykańskich żołnierzy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.