Facebook Google+ Twitter

Coraz więcej Europejczyków rezygnuje z telefonów stacjonarnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-27 18:36

Zwiększa się liczba Europejczyków, w tym także Polaków, którzy mają dostęp do szerokopasmowego internetu. Z danych opublikowanych w Brukseli wynika, że mieszkańcy kontynentu częściej rezygnują też z telefonów stacjonarnych na rzecz komórkowych.

Raport przygotowany na zlecenie Komisji Europejskiej mówi, że ponad jedna trzecia mieszkańców Unii ma dostęp do szerokopasmowego internetu. Coraz chętniej korzystają z niego Polacy. Jeszcze kilka lat temu pod tym względem byliśmy w ogonie Europy. Teraz do szybkiego internetu ma dostęp 26 procent Polaków i choć nadal jest to wynik poniżej średniej unijnej, to nasz kraj powoli zbliża się do połowy stawki. Najlepiej wypadają Holandia i Dania, gdzie prawie 70 procent mieszkańców ma szerokopasmowy internet. Pod tym względem na ostatnim miejscu znajdują się Bułgaria i Grecja - zaledwie 14 procent obywateli tych państw może korzystać z szybkiego internetu.

Wraz z większym dostępem do łącza szerokopasmowego, popularne są rozmowy przez internet. W czołówce jest Litwa, a następnie Łotwa, Polska i Czechy, gdzie prawie połowa obywateli rozmawia za pośrednictwem sieci. Badanie pokazało również, że Polacy coraz chętniej korzystają z komórek. Do 32 procent wzrosła liczba gospodarstw domowych, gdzie nie ma linii stacjonarnej, ale jest przynajmniej jeden telefon komórkowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.