Facebook Google+ Twitter

Coraz więcej firm ogłasza upadłość

W branży handlu detalicznego w III kwartałach tego roku odnotowano wzrost upadłości firm w stosunku do roku poprzedniego aż o 65 procent. W ubiegłym roku zaledwie 20 firm ogłosiło upadłość. W tym już 33 firmy.

 / Fot. Fot. Marek Bachorski-RudnickiJak twierdzi w portaluspozywczym.pl Marcin Siwa, dyrektor ds. oceny ryzyka w Coface Poland, "wiąże się to z coraz intensywniejszą konsolidacją tego rynku i wypieraniu firm mniejszych i słabszych przez duże sieci”.

Jednak coraz częściej przyczyną kłopotów firm w tej branży staje się problem sprzedaży wyłącznie za gotówkę. Zasada, że „kto nie ma gotówki, nie ma towaru", generuje dodatkowe kłopoty i problemy wielu przedsiębiorców z tego sektora. W dalszej kolejności prowadzić może do głębokiego kryzysu i wzrostu upadłości firm.

W obecnej sytuacji wielu odbiorców decyduje się tylko na współpracę jedynie z podmiotami, które kooperują z nimi od lat, są pewne i znane. To od decyzji odbiorcy zależy, czy kooperant lub dostawca jest wiarygodny np. w zakresie regulowania zobowiązań i to on podejmuje decyzję o dalszej współpracy lub o jej zaniechaniu.

Joanna Syzdół, dyrektor biura windykacji w Coface Poland, mówi dla portaluspozywczego.pl, że jeżeli dany podmiot nie jest w stanie wywiązać się z płatności, to powoduje to zagrożenie dla odbiorcy i niestety musi liczyć się w przyszłości z długim procesem odzyskiwania należności od dłużnika.

Pocieszającym wydaje się w tej statystyce fakt, że zdecydowanie
lepiej wygląda sytuacja w sektorze firm zajmujących się produkcją artykułów spożywczych oraz napojów. W tej branży zanotowano 25 upadłości, czyli nie odnotowano tendencji wzrostowej w stosunku do ubiegłego roku - wynika z raportu Coface.

Źródło: Link

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.