Facebook Google+ Twitter

Coraz więcej lotów z Balic. Ryanair nie chce zostać w tyle

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-09-07 09:24

Wczoraj polskie tanie linie lotnicze Centralwings podpisały list intencyjny z Portem Lotniczym Jana Pawła II Kraków-Balice dotyczący otwarcia bazy operacyjnej w Krakowie oraz uruchomienia nowych połączeń w nadchodzącym sezonie zimowym.

Dotychczas Centralwings latały z Krakowa do Bolonii, Cork, Londynu i Rzymu, teraz, już jesienią, z Balic będzie można polecieć do Dublina, Manchesteru, Barcelony i Aten.
- Doceniając atrakcyjność i potencjał Małopolski podjęliśmy decyzję o otwarciu drugiej bazy zlokalizowanej w Krakowie, która pozwoli nam na zaoferowanie naszym pasażerom nowych interesujących kierunków. Ponadto pozwoli nam ona na zredukowanie kosztów związanych z realizacją połączeń z południowej Polski - powiedział Waldemar Królikowski, prezes zarządu Centralwings.
- Zacieśnienie tej współpracy jest bardzo ważnym wydarzeniem dla całego regionu Małopolski - zauważył Michał Jaworski, członek zarządu Portu Lotniczego. - Warto zauważyć, że to kolejny przewoźnik, który docenił potencjał Balic. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie znakiem zachęty dla naszych aktualnych i potencjalnych partnerów.

Także wczoraj Ryanair, numer 1 wśród tanich linii lotniczych w Europie, ogłosił otwarcie nowego połączenia z Krakowa do Mediolanu-Bergamo.
Nowe połączenie zostanie uruchomione 30 października br., czyli tuż po tym, jak trasę tę, i wszystkie inne z Krakowa, zamknie wycofująca się z Balic słowacka linia lotnicza Sky Europe!
(RTK)
K. W.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.