Facebook Google+ Twitter

Coraz więcej małych firm ogłasza upadłość

Jak wynika z danych pochodzących z sądów gospodarczych, coraz więcej firm z naszym kraju ogłasza upadłość. Zjawisko to jest na tyle niepokojące, że może być potrzebna korekta prognoz odnośnie sytuacji finansowej.

 / Fot. Fot. Marek Bachorski-RudnickiWedług ekspertyzy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) w lutym 2012 roku upadłość ogłosiło 71 firm, czyli o 12,7 proc. więcej w ujęciu całorocznym. Skala tego zjawiska jest większa o 7,6 proc. niż w styczniu 2012 roku, podaje tvp.info.

Za główną przyczynę upadku jednoosobowych firm KUKE uważa nieznajomość branży, w której podmioty rozpoczęły swoje biznesy. Kluczowa okazuje się utrata płynności finansowej oraz nieznajomość mechanizmów rynkowych. Najwięcej firm zbankrutowało, ponieważ ich kontrahent zalegał z uregulowaniem im płatności.

Okazuje się, że tak duża fala zjawiska może spowodować korektę całościowych prognoz na rok 2012. Na zmianę danych, być może wpłyną upadłości właśnie osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Maks
  • Maks
  • 09.03.2012 20:33

To zupełnie oczywiste że firmy upadają ,ponieważ niejaki D.Tusk obiecał że będą się rozwijać.Tak się składa zaś że jak on coś obieca to robi zupełnie na odwrót.To łatwo sprawdzić.Porównajcie podatki, bezrobocie, bezpieczeństwo, biurokrację itd.Co obiecał a co zrobił?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Najwięcej firm zbankrutowało, ponieważ ich kontrahent zalegał z uregulowaniem im płatności".

Czyli norma! Fajnie robi się interesy na czyimś kapitale. Odroczona płatność... Najbezpieczniejsza forma robienia biznesu. Oj! Tutaj jesteśmy bardzo surowi dla "nieuczciwych" kontrahentów... Ale przecież wszyscy chcą robić tak samo... I tu zaczyna się problem.

Pełne społeczne, a zatem i prawne, przyzwolenie jest tylko dla banku! Wszyscy inni to "złodzieje i oszuści"!
Bank pod zastaw Twojej złotówki udziela na lewo i prawo kredytów, zarabiając bardzo dobrze, a Tobie rzuca ochłap, z którego się cieszysz jak "inny", który wrócił do domu i jest niezmiernie Bogu wdzięczny, że udało mu się nie oberwać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Minimalne składki ZUS dla przedsiębiorców za luty 2012 r. wyniosły 975,76 zł. To wiele wyjaśnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
szewc
  • szewc
  • 09.03.2012 10:57

Formy upadają z powodu nieznajomości branży przez właścicieli, a wypadki drogowe mają zawsze miejsce przez niedostosowanie prędkości do warunków na wspaniałych autostradach. Idzie wiosna, trzeba będzie malować trawę na zielono.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, ciekawa jestem, czy ci, którzy to czytaja wierzą, że to wlasnie z tych powodów upadają te male firmy. W moim przypadku jeszcze nie doszlo do bankructwa, ale bylam blisko. Nieznajomość rynku? Bzdura! Znam swój rynek od 10 lat i mam go w malym palcu. Z płynnoscia też daje sobie radę. Prawdziwym powodem upadku sa potworne obciążenia daninami w stosunku do naszego wspaniałego państwa! A podobno to te male i srednie firmy są motorem gospodarki... :((( Jesli tacy jak ja zginą, padnie nasza gospodarka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisław Biliński
  • Stanisław Biliński
  • 09.03.2012 08:58

Nic dziwnego przy takiej polityce, zbyt wysokie obciążenia. Mówi się o tym od początku zmian to jest parę ładnych lat.
Fiskalizm Państwa nie przewiduje negocjacji należnej w trudnym okresie dla podatnika.
Czekam na chwile kiedy nasi politycy zobaczą swoją rękę w nocniku może wtedy się obudzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.